Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (24.3.): Ako si Kučová poradí s domácou tínedžerkou a premožiteľkou grandslamovej finalistky?

Kristína Kučová

BRATISLAVA – Ani dnes nechýbajú tradičné tipérske odporúčania, ktoré vám pravidelne na našich stránkach prinášame.

WTA Miami – 1. kolo

Hailey Baptisteová – Kristína Kučová (24.3. o 23:40)

Iba 19-ročná americká tínedžerka sa po úspešnej kvalifikácii v úvodnom kole postaví Kristíne Kučovej, ktorá v slovenskom finálovom derby nedala šancu Schmiedlovej a na prestížnom podujatí v Miami si tak zahrá hlavnú súťaž. Čaká ju ale veľmi húževnatá mladá súperka, ktorá pri svojom debute na hlavnom okruhu WTA v júli 2019 senzačne pokorila krajanku Madison Keysovú, ktorá je bývalou svetovou sedmičkou, finalistkou US Open a dvojnásobnou grandslamovou semifinalistkou (French Open a Australian Open). Na Floride si mladá tínedžerka v troch setoch poradila s Doiovou, keď prvý set prehrala 1:6, ale potom kanárom zmietla súperku aby o triumfe rozhodla v záverečnom tajbrejku. V druhom kole bez straty setu pokorila Minnenovú a favoritkou je aj proti o 11 rokov staršej Kučovej. Slovenka sa skvele rozohrala v Monterrey, kde skončila na rakete mladučkej víťazky Fernandezovej a v Miami na jej rakete skončili už favoritky Wangová aj Schmiedlová, keď Kučová zatiaľ nestratila ani set. Očakávam, že aj dnes má šancu minimálne na jeden set, ale kurzy sú nie príliš lákavé tak potom ideálny overový tip, keďže očakávam skôr trojsetový boj respektíve Američanka má v tejto sezóne v desiatich zápasoch na konte už šesť tajbrejkov, čo je na ženský tenis celkom slušné číslo, takže ani set do sedem rozhodne nevylučujem.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 20,5

Kurz Niké: 1,77

Tip OK

ATP Miami – 1. kolo

Jiří Veselý – Laslo Djere (24.3. o 23:05)

V role favorita nastúpi na úvodný súboj prestížneho podujatia v americkom Miami český tenista Jiří Veselý, ktorého čaká srbský súper Laslo Djere. Kým Veselý s kvalitným podaním vie veľmi dobré výkony podať aj na rýchlom povrchu i keď najviac má toho odohratého na antuke, Djere je v podstate jednoznačným antukovým špecialistom a na harde nemá výraznejšie úspechy. V tejto sezóne len v Acapulcu porazil Johsona, v ďalších štyroch dueloch na tvrdom povrchu nezískal Djere ani set. Veselý sa na rozdiel od srbského súpera predstavil zatiaľ výlučne na rýchlych povrchoch a má pomerne vyrovnanú bilanciu 5:4. V Austrálii zdolal favoritov ako Ruud či Berankis a na Australian Open dokázal uhrať set aj s Carrenom-Bustom. Proti Djeremu, ktorý na harde neohuruje je pre mňa jasným favoritom a verím, že to zvládne aj v hendikepe.

Tip: Veselý -1.5 gemu v zápase