Home Audio/video VIDEO Williamsovej a Wilanderovi sa nepáči výška Zverevovho trestu: Mňa by za to poslali do väzenia!

VIDEO Williamsovej a Wilanderovi sa nepáči výška Zverevovho trestu: Mňa by za to poslali do väzenia!

by Roderik Pastier
Serena Williamsová

BERLÍN – Bývalej svetovej jednotke Matsovi Wilanderovi sa nepáči trest, ktorý dostal Alexander Zverev za nedôstojné správanie na turnaji v Acapulcu. Podľa neho by nemecký tenista mal prejsť kurzom sebaovládania a až pol roka nehrať.


Dvadsaťštyriročný Zverev po porážke vo štvorhre opakovane búchal raketou do empajru a nadával rozhodcovi. Z turnaja bol diskvalifikovaný, prišiel o 32-tisíc dolárov na prémiách a dostal pokutu 40-tisíc.

Od ATP mu navyše hrozia ďalšie sankcie a Wilander je presvedčený, že by im nemal uniknúť. “Keď rozbije raketu o empajr, tesne vedľa nôh rozhodcu, nemal by sa vrátiť na kurt, kým neprejde nejakým kurzom,” citovala víťaza siedmich grandslamov agentúra SID.

“Mal by dostať trest na tri mesiace, alebo pol roka. A tiež by som mu zakázal hrať tie najväčšie turnaje v kalendári – grandslamy, turnaje série Masters a Davisov pohár,” pridal 57-ročný Wilander.

Williamsová: Máme tu dvojaký meter

Nad správaním svetovej trojky sa pozastavila aj víťazka 23 grandslamov Serena Williamsová. Americká hviezda je presvedčená, že v tenise sa tresty nevymeriavajú všetkým rovnako. “Máme tu dvojaký meter,” vyhlásila.“Mne by za niečo také s najväčšou pravdepodobnosťou poslali do väzenia. A nerobím si srandu, myslím to vážne,” pridala Williamsová, ktorá za nadávky rozhodcu pri semifinále US Open v roku 2009 dostala od WTA rekordnú pokutu 175-tisíc dolárov a dva roky bola v podmienke.

Zdroj: sport.cz, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

3 × 4 =