Domov Slováci v akcii Reprezentantky proti sebe: Wimbledon prinesie slovenské derby

Reprezentantky proti sebe: Wimbledon prinesie slovenské derby

od Majo Malinovský
Rebecca Šramková, Wimbledon 2025

LONDÝN – Slovenský ženský tenis bude mať s určitosťou zastúpenie v druhom kole kvalifikácie slávneho trávnatého grandslamu Wimbledon.



Hneď v úvodnom kvalifikačnom kole sa totiž proti sebe postavia dve reprezentačné kolegyne. V boji o postup do druhého kola nastúpi slovenská jednotka a nasadená šestnástka Rebecca Šramková proti našej dvojke Viktórii Hrunčákovej. S určitosťou tak budeme mať zastúpenie v kvalifikačnom semifinále.

O to zabojuje aj držiteľka voľnej karty a bývalá juniorská šampiónka Mia Pohánková, ktorá na úvod vyzve nenasadenú Harmony Tanovú z Francúzska. Kompletný žreb ženskej kvalifikácie si môžete pozrieť TU.

Molčan v hlavnej súťaži

V mužskej kvalifikácii zastúpenie nemáme. Slovenská singlová jednotka Alex Molčan sa predstaví priamo v hlavnej súťaži. Kompletný žreb mužskej kvalifikácie si môžete pozrieť TU.

Zdroj: ts

Podobné články