Home Audio/video VIDEO Sabalenková nemala zľutovanie: Náhradníčka zranenej Muchovej do Turnaja majsteriek vstúpila krutým debaklom

VIDEO Sabalenková nemala zľutovanie: Náhradníčka zranenej Muchovej do Turnaja majsteriek vstúpila krutým debaklom

by Majo Malinovský
Aryna Sabalenková, WTA Montreal

CANCÚN – Bieloruská tenistka Aryna Sabalenková úspešne vstúpila do MS WTA Tour v mexickom Cancúne.

Svetová jednotka deklasovala v A-skupine deviatu hráčku rebríčka WTA Mariu Sakkariovú 6:0, 6:1. Grékyňa, ktorá na turnaji nahradila zranenú Češku Karolínu Muchovú, uhrala jediný gem až za stavu 0:5 v druhom sete.

“Konečný výsledok skresľuje, nebolo to až také jednoduché. Počas celého zápasu som bola maximálne koncentrovaná a robila na kurte správne veci, čo bol kľúč k úspechu. Týmto víťazstvom som sa priblížila k postu koncoročnej svetovej jednotky, čo je skvelé,” uviedla Sabalenková pre akreditované médiá.

V druhom zápase A-skupiny Američanka Jessica Pegulová zdolala Kazašku Jelenu Rybakinovú 7:5, 6:2. “Z úspešného vstupu do turnaja mám radosť. Mentálne som sa na tento turnaj pripravila lepšie ako na vlaňajšie MS WTA vo Fort Worth, kde som nič neuhrala. Bola to však pre mňa cenná skúsenosť,” zdôraznila svetová päťka.  

A-skupina: Jessica Pegulová (USA-5) – Jelena Rybakinová (Kaz.-4) 7:5, 6:2, Aryna Sabalenková (Biel.-1) – Maria Sakkariová (Gr.-8) 6:0, 6:1

Zdroj: TASR

 

 

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

19 − 5 =