Home Názory Tenisové tipy: Serena získa dva tituly za jeden deň

Tenisové tipy: Serena získa dva tituly za jeden deň

Nedeľa bude tradične patriť finálovým duelom. Tie budú do veľkej miery o Serene Williamsovej. Tá od návratu z materskej dovolenky ešte nevyhrala turnaj. Vo štvorhre sa netešila z triumfu od roku 2016. Teraz sa to však môže zmeniť.

WTA International Auckland – finále štvorhry

Serena Williamsová/Caroline Wozniacka vs Asia Muhammadová/Taylor Townsendová (12.1. o 6:45)

Zaujímavá spolupráca bývalých svetových jednotiek sa zdá byť veľmi úspešná. Vyradili už aj turnajové jednotky, nestratili ani set. Podobne ani ich súperky. Tie spolu príležitostne hrávajú, od roku 2017 však vyhrať zápas nedokázali – to platilo pred Aucklandom. Zdá sa však, že to Američanke a Dánke na kurte spolu funguje. Pre Wozniacku ide naviac o rozlúčku s kariérou. V zápase by mali byť teda favorizované skôr bývalé svetové jednotky.

Tip: Zápas vyhrá dvojica Williamsová/Wozniacka.

Kurz: 1,38

WTA International Auckland – finále dvojhry

Serena Williamsová vs Jessica Pegulová (12.1. o 5:00)

Legendárna Američanka bude v zápase veľkou favoritkou, o tom niet pochýb. Od návratu po materskej ešte nevyhrala žiaden turnaj, jej chuť triumfovať hoc aj na menšom podujatí bude veľká. Pegulová naviac pred turnajom mala nepriaznivú sériu – od augusta nemala ani jednu výhru. Nikdy spolu síce nehrali, ale žiadnu veľkú drámu očakávať nemôžeme. Serena napriek menšiemu zakolísaniu proti McHaleovej, kde stratila set, ani v jednom zápase nepripustila drámu. Proti Anisimovovej dokonca stratila len dva gemy. S výnimkou duelu, kde stratila set, ani raz neprehrala viac ako sedem hier.

Tip: Celkový počet gemov v zápase bude menej ako 19,5.

Kurz: 1,75

ATP Challenger Bendigo (Canberra*) – finále

Emil Ruusuvuori vs Philipp Kohlschreiber (12.1. 3:00)

Bilancia Fína Ruusuvuoriho je výborná. Od konca júla prehral päť zápasov. Zlú formu nemá ani Kohlschreiber, prehral síce viac zápasov – od konca júla ich bolo osem, avšak medzi tými, ktorí ho zdolali, sú hráči ako Kyle Edmund, Karen Chačanov, či v lete Lucas Pouille a Ivo Karlovič. Hrá tiež viac turnajov na hlavnom okruhu. Challengerový okruh je nevyspytateľný, no pokiaľ Ruusuoriho úctyhodnú bilanciu môže niekto narušiť, mohol by to byť práve Nemec. Hráva totiž s renkingovo vyššie postavenými hráčmi a jeho vyššia bilancia prehier preto nemusí byť natoľko smerodajná.

Tip: Zápas vyhrá Philipp Kohlschreiber.

Kurz: 2,33

*Turnaj je oficiálne písaný ako Canberra, pretože tam sa mal hrať, kvôli veľkým požiarom ho však museli presunúť do Bendiga.