Home Názory Tenisové tipy: Kto ovládne ženskú dvojhru na Australian Open?

Tenisové tipy: Kto ovládne ženskú dvojhru na Australian Open?

by Michal Pokrivka

Na Australian Open budú v sobotu bojovať o titul nielen ženy, ale aj zmiešané dvojice či juniori. Ako to dopadne?

Australian Open – finále

Harold Mayot vs Arthur Cazaux (1.2. o 1:00)

Juniorská dvojhra prinesie vo finále francúzske derby. Presvedčivejšiu cestu melbournským turnajom má za sebou Harold Mayot, v ktorého prospech hovoria aj väčšie skúsenosti s profesionálnym tenisom. Príprava na challengeroch v Nouméi a Bendigu sa ukázala ako správna voľba. Skalpy Bagnisa či Gerasimova navyše vzbudzujú veľký rešpekt. Cazaux bol prakticky v každom zápase na pokraji vypadnutia. Ukazuje síce veľkú mentálnu odolnosť, no môžu mu chýbať sily, čo hrá tiež do karát Mayota, ktorý má i väčší tenisový potenciál.

Tip: víťazstvo Mayota

Kurz Niké: 1,5

Australian Open – finále

Sofia Keninová vs Garbine Muguruzová (1.2. o 9:30)

V ženskom finále sa stretnú dve hráčky, pre ktoré je to diametrálne odlišná pozícia. Mladá Američanka Keninová nikdy na podujatí „veľkej štvorky“ takto ďaleko nebola, no sebavedomie jej nechýba. Demonštrovala to najmä semifinálovým skalpom Bartyovej. Tá však nepodala svoj najlepší výkon. Od Muguruzovej možno čakať viac. Španielka sa zlepšuje od zápasu k zápasu. Ako je u nej zvykom, v záverečných kolách Grand Slamov exceluje a jej riskantný tenis razom funguje na výbornú. V semifinále dokázala pretlačiť aj v obrane takmer dokonalú Halepovú a neskúsená americká súperka by ju o tretí grandslamový titul obrať nemala. Garbine má zbrane, ktorými si zápas uhrá sama, zatiaľ čo súperka bude potrebovať pomoc v podobe jej chýb.

Tip: víťazstvo Muguruzovej

Kurz Niké: 1,61Australian Open – finále

Bethanie Matteková-Sandsová/Jamie Murray vs Nikola Mektič/Barbora Krejčíková (1.2. o 10:45)

Na záver vyvrcholenie súťaže mixu. Favoritmi sú určite Američanka Matteková-Sandsová s Britom Murraym. Obaja sú deblová extratrieda. Zmiešaná štvorhra však vie byť zradná, veľa závisí od toho, ako sa ženskej polovičke darí na servise. Chorvát Mektič s Češkou Krejčíkovou majú drobnú výhodu v tom, že Nikola je lepší na podaní ako Jamie. Barbora je zas porovnateľná deblová špička ako Bethanie. Hoci sú zohratosť i celková kvalita mierne na strane prvého menovaného tandemu, tri sety v peknom kurze sa javia ako zaujímavá voľba.

Tip: počet setov 3

Kurz Niké: 2,43

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

11 − three =