Home Australian Open Polášek po návrate z Melbournu: „V Austrálii som sa vždy trápil“

Polášek po návrate z Melbournu: „V Austrálii som sa vždy trápil“

by Michal Pokrivka

BRATISLAVA – Filip Polášek má za sebou úspešné vystúpenie na prvom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne. So svojím chorvátskym partnerom Ivanom Dodigom sa prebojoval až do semifinále.

Napriek tomu aktuálne najlepšieho slovenského tenistu skôr máta prehra v súboji o finále s domácim duom Max Purcell/Luke Saville 7:6(7), 3:6, 4:6. „Semifinále Grand Slamu je vždy úspech. Tento turnaj nám sadol, o to viac nás mrzí spôsob, ako sme z neho vypadli. Nerobili sme zlé rozhodnutia na kurte, ani to nebolo tak, že by sme nezvládli taktickú stránku, no nedokázali sme sa vyrovnať s podmienkami,“ povedal náš tenista.

„Ak to niekto nechápe, môže si to vyskúšať. Klimatické podmienky pre nás Európanov sú skrátka iné. Ja som sa v Austrálii vždy trápil, možno som zaplatil daň za to, že som tam šesť rokov nebol. Verím, že šance ešte prídu,“ dodal na margo situácie v Austrálii na piatkovej tlačovej konferencii po prílete na Slovensko.Polášek sa v prípade najpriaznivejšieho scenára môže v deblovom rebríčku ATP posunúť v pondelok až na 5. miesto: „Je to pozitívne, ale stále je to iba proces. Rebríček súvisí s výsledkami. Keď budeme aj naďalej robiť dobre to, čo robíme dobre teraz, môžeme byť ešte vyššie.“

Náš deblový špeciaista sa v Austrálii nepredstavil iba vo štvorhre mužov. Spoločne s Viktóriou Kužmovou si vyskúšali aj zmiešanú štvorhru. V 1. kole podľahli austrálsko-holandskému páru Samantha Stosurová/Jean-Julien Rojer 1:6, 2:6. „Chvíľu mi vždy trvá, kým si zvyknem na rýchlosť podania ženského tenisu. Nedokážem si s tým poradiť tak, ako by som mal. Viki je ideálna partnerka do mixu, dobre podáva, vie hrať rýchlo dozadu a držať tempo s mužom. V budúcnosti môže mať naša spolupráca perspektívu,“ verí rodák zo Zvolena.Fungujúca chémia Poláška s Kužmovou má pre slovenský tenis význam najmä v súvislosti s blížiacou sa olympiádou. V Tokiu bude mať úspech v mixe rovnakú hodnotu ako vo dvojhre. „Šanca na úspech v Tokiu tu je, ale v prvom rade sa musíme obaja kvalifikovať. O tom, či nastúpime spolu aj na ďalších turnajoch sme sa s Viktóriou nebavili. Veľa závisí od toho, aké bude mať v nadchádzajúcej sezóne priority. Viem, že dvojhra jej momentálne nevychádza,“ zakončil slovenský tenista.  

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

5 × three =