Home Názory Tenisové tipy (5.10.): Prekvapí nemecká hviezdička aj ďalšieho favorita?

Tenisové tipy (5.10.): Prekvapí nemecká hviezdička aj ďalšieho favorita?

BRATISLAVA – Ani dnes nemôžu chýbať tradičné tipy z tenisových kurtov. Zamerali sme sa opäť na parížsky Roland Garros, kde sú na programe osemfinálové zápasy.

ATP Roland Garros – osemfinále

Grigor Dimitrov – Stefanos Tsitsipas (5.10. o 12:30)

O favoritovi dnešného zápasu nemožno pochybovať. Tsitsipas má výbornú sezónu s bilanciou 37-12. Na antuke prehral doposiaľ len 2 zápasy a patrí medzi jedného z čiernych koňov tohtoročného Roland Garros. V prvom kole musel otáčať z nepriaznivého stavu 0:2 proti Španielovi Munarovi, ale zvládol to. Po dlhom týždni v Hamburgu mu zrejme chýbala v prvých dvoch setoch akási aklimatizácia na chladné podmienky v Paríži. V ďalších dvoch kolách nestratil ani set, keď proti Cuevasovi prehral len 7 gemov a Bedene mu skrečoval v treťom sete. Bulhar Dimitrov nemá úplne podarenú sezónu. Vyhral 18 zápasov, ale na svojom konte má aj 14 porážok. Na French Open ho nemal podľa môjho názoru zatiaľ kto preveriť, proti Barrere, Martinovi či Baenovi nestratil ani set. Grécky tenista je v lepšej forme, má aj väčšie kvality a mal by postúpiť ďalej.

Tip: Víťaz zápasu Tsitsipas

Kurz Niké: 1,35

Tip OK

Pablo Carreño Busta – Daniel Altmaier (5.10. o 14:30)

Nemecký tenista je doposiaľ najväčším prekvapením Roland Garros. Pred turnajom by mu len málokto predikoval postup do osemfinále. Zvládol trojkolovú kvalifikáciu, kde porazil Griekspoora, Moriyu či Bemelmansa. Ak si niekto myslel, že prvé kolo bude jeho maximum, tak sa mýlil. Postupne porazil Lópeza, Struffa a v poslednom zápase šokoval aj ôsmeho hráča sveta Berrettiniho. Busta hrá tiež kvalitný turnaj, keď proti Millmanovi a Pellovi nestratil ani set. Osobne som čakal, že proti Bautistovi bude ťahať za kratší koniec, ale Španiel odohral kvalitný zápas. Na druhej strane ukázal, že dokáže mať v zápase slabšie chvíle, ktoré by dnes Altmaier mohol využívať. Skvele servuje, efektívne využíva svoj bekhend a dnes by nemal prehrať 3:0.

Tip: Altmaier vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,59

Tip KO

Novak Djokovič – Karen Chačanov (5.10. o 14:30)

Srbskému tenistovi sadli podmienky v Paríži ako uliate a momentálne patrí medzi najväčšieho favorita na zisk grandslamového titulu. V prvých troch kolách nestratil ani set, keď porazil postupne Ymera, Berankisa a Galana. Za tri zápasy prehral len 15 gemov, uštedril dva kanáre a hrá naozaj bezchybne. Vzájomná bilancia s Rusom Chačanovom je 5-1, keď v posledných štyroch zápasoch Djokovič nestratil ani set. Chačanov nemá najlepšiu hernú fazónu, pred Roland Garros prehral v Hamburgu proti Lajovičovi 6:1, 6:2. Na French Open porazil bez straty setu Majchrzaka, ale proti Veselému a Garinovi vyhral 3:1. Proti Garinovi bol outsiderom, ale ten podáva značne nekonzistentné výkony. Dnes by to mala byť pre Rusa stopka, môj názor je, že neuhrá ani set.

Tip: Chačanov nevyhrá ani jeden set