Tibor Tóth
Tibor Tóth (Foto: TASR - Pavol Zachar)

FOTO Gombosov tréner Tóth spokojný s výkonmi svojho zverenca: Turnaj hodnotím veľmi pozitívne

PARÍŽ – Slovenský tenista Norbert Gombos má za sebou najvydarenejší grandslamový turnaj v kariére. Na Roland Garros sa premiérovo prebojoval do 3. kola a s jeho účinkovaním v Paríži bol spokojný aj tréner Tibor Tóth.


Tridsaťročný Gombos najskôr zdolal Bornu Čoriča z Chorvátska a potom Rakúšana Jurija Rodionova. V treťom kole bol už nad jeho sily dvanásty nasadený Diego Schwartzman z Argentíny.

Tóth: Norbi podával dobré výkony

„Turnaj hodnotím celkovo veľmi kladne, lebo Norbi vo všetkých zápasoch podával dobré výkony. Veľmi dobre sa popasoval aj s náročnými podmienkami, ktoré v Paríži tento rok vládli. Potvrdil stúpajúcu formu z Ameriky, aj zmenu povrchu zvládol bez problémov. Veľkú zásluhu na tom má aj kondičný tréner Dávid Olasz, ktorý s ním bol na oboch grandslamoch a odviedol s ním výbornú prácu. Odzrkadlilo sa to nielen na Norbiho pripravenosti, ale aj pohode,“ zhodnotil pre web Slovenského tenisového zväzu Tóth, ktorý s Gombosom spolupracuje od roku 2018.

Norbert Gombos
Norbert Gombos (Foto: TASR/AP – Alessandra Tarantino)

Mrzí zápas proti Schwartzmanovi

Gombos vstúpil do zápasu proti Schwartzmanovi výborne. Vypracoval si vedenie 5:2, no set nedokázal dotiahnuť do víťazného konca, pričom nevyužil ani jeden zo šiestich setbalov. „Škoda toho zápasu. Norbi mal veľmi dobre rozohraný prvý set. Keby ho dokázal vyhrať, dostal by súpera pod väčší tlak. V rozhodujúcich momentoch to trocha uponáhľal. Je pravda, že začalo trochu pršať a lopty sa výrazne spomalili, čo vyhovovalo viac Schwartzmanovi. Ponúknuté šance využil a Norbi na danú situáciu nedokázal hneď zareagovať. Herne podal výborný a bojovný výkon,“ pokračoval.„Myslím si, že ukázal zlepšenie, nielen herné, ale aj mentálne. Potrebuje viac takýchto zápasov s top hráčmi, aby sa mohol posunúť ešte vyššie. Výhodou je, že sa ešte môže zlepšiť vo viacerých aspektoch, pokiaľ mu vydrží usilovnosť a pracovitosť, ktorá ho v poslednom období zdobila. Verím, že to tak bude, pokiaľ mu vydrží zdravie,“ zakončil Tóth pre stz.sk.

Zdroj: TASR

About Roderik Pastier

Check Also

Iga Swiateková, WTA Indian Wells

Najhoršie obavy sa naplnili: Prestížne podujatie Miami Open bez svetovej jednotky a obhajkyne titulu

MIAMI – Obhajkyňa titulu Iga Swiateková sa v stredu odhlásila z tenisového turnaja Miami Open. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × 3 =