Alexander Zverev
Alexander Zverev (Foto: TASR/AP - Andy Brownbill)

FOTO Zverev po porážke s talianskym talentom: Porušenie pravidiel či obavy z koronavírusu

PARÍŽ – Po porážke s Jannikom Sinnerom sa nemecký tenista sťažoval na údajnú chorobu. Podľa jeho slov mal pred zápasom horúčku, kašlal a nechal si zavolať aj lekára. Po včerajšom zápase sa chystá podstúpiť ďalšie testy na COVID-19.


Zverev: Snáď nie som nakazený

„Myslím si, že je to počasím, ktoré tu panuje. Doteraz som nemal žiadne príznaky koronavírusu. Dúfam, že ho nemám. Nemal som na zápas nastúpiť, ale veril som, že postúpim v troch setoch,“ priznal Zverev, ktorý podľahol Sinnerovi 3:6, 3:6, 6:4, 3:6.

Alexander Zverev (Foto: TASR/AP – Michel Euler)

Zdravotný stav Nemca sa zhoršil po víťazstve nad Talianom Cecchinatom. „Nemôžem poriadne dýchať a počujete môj hlas,“ povedal Zverev bezprostredne po zápase. Nemecký tenista však neuviedol, kedy bol naposledy testovaný na COVID-19. Organizátori turnaja neskôr oznámili, že to bolo v utorok a výsledok bol negatívny. Zhoršenie zdravotného stavu s organizátormi údajne Zverev vôbec nekonzultoval.



Na základe opatrení v Paríži majú všetky osoby s kašľom, s bolesťami a zvýšenou teplou absolvovať sedemdňovú izoláciu a podstúpiť test.

Sinner nemá obavy

Sinner po zápase uviedol, že sa nebojí nákazy od Zvereva. „Nebol pozitívny. Testovali nás často a mal som od neho dostatočný odstup. Myslím, že horúčku mať nebudem, dúfam,“ priznal taliansky tenista.

Zdroj: sport.cz, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Tereza Martincová

VIDEO Z nevydareného returnu nevídaný winner, Češka v Miami ohúrila WTA: Videli ste už niekedy niečo také?

MIAMI – Poriadne divoký zápas zažila česká tenistka Tereza Martincová v druhom kole prestížneho podujatia …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × 5 =