Home Správy Kužmová v Lugane nevyužila šance – končí na rakete 17-ročného talentu

Kužmová v Lugane nevyužila šance – končí na rakete 17-ročného talentu

by Jana Sedláková

LUGANO – Viktória Kužmová prehrala v druhom kole turnaja WTA International v Lugane (250 000 USD, antuka vonku) s Poľkou Igou Šwiatekovou po setoch 3:6, 6:3, 2:6.

Obe hráčky mali v prvom sete istotu na servise. Za stavu 3:4 zahrala Kužmová pri podaní dve esá a rovnako aj dve dvojchyby. Pustila súperku dokopy ku dvom brejkbalom. Prvý odvrátila, po druhom sa však tešila Poľka, ktorá potom na podaní premenila druhý setbal.

Slovenka predviedla výborný štart do druhého dejstva. Získala podanie čistou hrou a následne brejkla Šwiatekovú. Dostala sa vtedy do vedenia 30:0 na riterne. Podobne, ako niekoľkokrát v predchádzajúcom sete. Tréner Michal Mertiňák Kužmovej poradil, aby viac ťažila z takýchto situácií a hneď na začiatku jej poslúchnutie tejto rady prinieslo rozhodujúci brejk. Obe hráčky dobre servovali. Viki ustála náročný gem na servise za stavu 4:2, keď bolo skóre 30:30. Do podobnej situácie sa dostala aj keď prišla v prvom dejstve o podanie, tentokrát to však ustála. Postupne dokráčala k víťazstvu a vynútila si rozhodujúce dejstvo.

Kužmová zvládla hneď v druhom geme odvrátiť dva brejkbaly. Potom však prišla o servis a jej súperka viedla 4:2. V ďalšej hre si vytvorila množstvo šancí na ribrejk. Mala štyri brejkbaly, v dôležitých momentoch zahrala kvalitné údery. Niekoľkokrát si pomohla dobrými riternami. Šwiatekovej naviac príliš nepadal prvý servis. Rozhodujúcu výhodu však získala Poľka a tak šla do vedenia 5:2. V ďalšej hre servovala Slovenka na záchranu v zápase, viedla 30:0, potom sa však k mečbalu dostala jej súperka. Síce ho odvrátila, no pri druhom sa už z postupu tešila Šwiateková.