Home Najdôležitejšie Stan Wawrinka prezradil, koho favorizuje na zisk titulu na grandslamovom Roland Garros

Stan Wawrinka prezradil, koho favorizuje na zisk titulu na grandslamovom Roland Garros

by Jaroslav Šípkar
Stan Wawrinka na turnaji Indian Wells 2024.

Švajčiarsky tenista Stan Wawrinka označil hlavného favorita na blížiacom sa Roland Garros.

Trojnásobný grandslamový šampión a bývalá svetová trojka Švajčiar Stan Wawrinka označil hlavného favorita grandslamového Roland Garros. Zo zisku titulu sa podľa neho v Paríži bude tešiť Novak Djokovič. A to aj napriek tomu, že 24-násobný grandslamový víťaz sa v tejto sezóne trápi, nehral ani na jedinom turnaji vo finále a stále je bez trénera.

“Samozrejme, v posledných týždňoch nedosahoval výsledky, aké chcel, ale vieme, ako dokáže zlepšiť svoju úroveň a ako vždy nachádza spôsoby, ako hrať svoj najlepší tenis na grandslamových turnajoch, najmä v päťsetových setoch. Stále ho považujem za favorita na Roland Garros,” cituje Stana Wawrinku Daily Express.

36-ročný Novak Djokovič je svetová jednotka. Naposledy stroskotal na antukovom turnaji v Ríme vo svojom druhom vystúpení, keď hladko v dvoch setoch prehral s Chilanom Alejandrom Tabilom. Po zápase uviedol, že mal problémy po tom, čo mu po predošlom víťaznom zápase s Corentinom Moutetom zasiahla fľaša na vodu hlavu pri podpisovaní sa fanúšikom. Incident sa stal omylom, keď sa jeden z fanúšikov v snahe o podpis naklonil tak, že mu z batoha vypadla fľaša a trafila Djokoviča priamo do hlavy.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eighteen − 17 =