Home Najdôležitejšie Absolútny šok! Novak Djokovič utrpel svoju najrýchlejšiu prehru na antuke v kariére: Mohol za to incident s fľašou?

Absolútny šok! Novak Djokovič utrpel svoju najrýchlejšiu prehru na antuke v kariére: Mohol za to incident s fľašou?

by Jaroslav Šípkar
Novak Djokovič sa lúči s fanúšikmi v Ríme.

Čo sa to s ním deje? Novak Djokovič senzačne prehral s Alejandrom Tabilom na turnaji v Ríme. Uhral len päť hier a utrpel svoju najrýchlejšiu antukovú prehru v kariére!

Absolútna senzácia! Novak Djokovič prehral v 3. kole turnaja ATP v Ríme s Alejandrom Tabilom hladko 2:6 3:6. Zápas trval len jednu hodinu a sedem minút. Išlo o najrýchlejšiu prehru Djokoviča na antuke v kariére na turnajoch ATP: Doterajší rekord v tomto smere držala jeho prehra s Rogerom Federerom 5:7 2:6 v Monte Carle v roku 2014. Toto stretnutie trvalo 1 hodinu a 15 minút.

Novak Djokovič sa po zápase vyjadril k tomu, či jeho výkon poznačil incident s úderom do hlavy fľašou, ktorá vypadla z batoha jedného z divákov pri tom, ako Srb rozdával autogramy po výhre s Corentinom Moutetom v úvodnom zápase na turnaji v Ríme.

“Neviem, aby som bol úprimný. Musím sa na to pozrieť. Tréning bol, samozrejme, iný, jednoduchší. Necítil som nič zlé, no zároveň som sa necítil tak ako predtým. Dnes v silnom strese to bolo veľmi zlé – nie v zmysle bolesti, ale v zmysle rovnováhy. Na kurte sa cítim inak ako pred dvoma dňami, pred incidentom. Teraz sa chcem dať vyšetriť a zistiť, čo sa deje,” hovoril Novak Djokovič na tlačovej konferencii po zápase.

“Bola to pre mňa veľmi nešťastná situácia. Chlapík sa naklonil cez zábradlie a fľaša mu vypadla z batohu a pristála rovno na mojej hlave. Náhle. Pocítil som veľmi silný úder do hlavy. Áno, do určitej miery ma to ovplyvnilo. Hneď potom mi bola poskytnutá lekárska pomoc. Potom začala nevoľnosť, závraty, krvácanie a mnoho rôznych iných vecí. Aj keď sa mi podarilo dobre zaspať, stále ma bolí hlava,” hovoril Novak Djokovič o problémoch, ktoré mu spôsobil nešťastný incident s fľašou.

“Včera bolo všetko v poriadku, tak som si myslel, že dnes bude všetko v poriadku. Ale na kurte som sa cítil zle. Žiadny rytmus, žiadne tempo, žiadna rovnováha pri úderoch. Je to trochu znepokojujúce,“ dodala svetová jednotka, ktorá zažíva mizernú sezónu. Polovica ročníka takmer za nami a Djokovič ešte ani na jednom turnaji nehral vo finále.

Samozrejme, Chilan Tabilo po životnom triumfe neskrýval obrovské nadšenie. “Neuveriteľné. Na kurt som išiel čisto, aby som nasal celú atmosféru a užil si to, čo sa okolo mňa dialo. A teraz sa chcem zobudiť, pretože som nečakane vyhral,” hovoril Tabilo priamo na kurte.

Na tlačovej konferencii po stretnutí prehovoril 32. hráč svetového poradia podrobnejšie a opísal svoje pocity. “Myslím, že som pomaly začal veriť vo svoje víťazstvo, keď som viedol v druhom sete 3:2, 4:3. Vo všeobecnosti som o tom v posledných minútach stretnutia nepremýšľal a len som hral,” hovoril Chilan.

“V hlave som si hovoril: Je stav 0:0, rovnako ako na samom začiatku zápasu. Nepoľav. Myslím, že to veľmi pomohlo. Moja cesta v tenise bola jedna veľká bláznivá jazda, najmä vzhľadom na krajinu, z ktorej pochádzam a moju rodinu. Toľko som tomu obetoval, nezažil detstvo a odišiel z domu trénovať vo veľmi mladom veku. Moji rodičia vedia, čo som stratil, keď som tu teraz a porazil svetovú jednotku. Dúfam, že sa budem môcť naďalej rozvíjať, napredovať a udržať si dôveru, ktorú som dnes získal,“ dodal šťastný Juhoameričan.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

11 − 7 =