Home Správy Druhý hrací deň v Ču-chaji: Keysová s hladkým víťazstvom, obrat Muguruzovej

Druhý hrací deň v Ču-chaji: Keysová s hladkým víťazstvom, obrat Muguruzovej

by Dominika Mikušiaková

ČU-CHAJ – Turnaj WTA Elite Trophy v čínskom Ču-chaji (2 349 363 USD, tvrdý povrch v hale) má za sebou druhý hrací deň. Víťazstvo si pripísali Anett Kontaveitová, Madison Keysová a Garbine Muguruzová.

V Ružovej skupine si Estónka Anett Kontaveitová poradila s obhajkyňou titulu Juliou Görgesovou po setoch 6:2, 4:6, 6:4. Lepší vstup do zápasu mala Estónka, ktorá hrala koncentrovane a ťažila z chýb súperky, vďaka čomu ovládla prvý set 6:2. V druhom sete nemecká tenistka zlepšila výkon, a hoci za stavu 5:3 set nedopodávala, následne si všetko vynahradila na príjme. V rozhodujúcom dejstve sa Görgesová ujala vedenia 2:0, o náskok však okamžite prišla. Kontaveitová pridala ďalší brejk v siedmej hre a záver si už postrážila.

V Azalkovej skupine Madison Keysová hladko zdolala Dariu Kasatkinovú 6:2, 6:4. Američanka predvádzala od začiatku dominantný výkon, hrala agresívne a trestala slabšie druhé podanie súperky. Prvý set ovládla jednoznačne 6:2. Druhý set pokračoval v podobnom duchu, Američanka sa v ňom odpútala do vedenia 4:2. Kasatkinová ešte záver zdramatizovala vyrovnaním na 4:4, to však bolo z jej strany všetko. Keysová tak zvýšila vo vzájomnej bilancii už na 4:0.

Kaméliovú skupinu otvorila Garbine Muguruzová víťazstvom 3:6, 6:3, 6:2 nad domácou voľnou kartou Čang Šuaj. Španielska favoritka sa spočiatku trápila a vôbec nezachytila úvod stretnutia, čo ju stálo prvý set. V druhom sete čelila v prvom a treťom geme dovedna siedmim brejkbalom, všetky však odvrátila, čo ju nakoplo. V šiestej hre sa presadila na príjme a vynútila si tak rozhodujúci set. V ňom prišlo trápenie na servise oboch hráčok a séria piatich brejkov. Ako prvá si podanie udržala Muguruzová, čím zvýšila na 4:2 a v závere dominovala.