Home Správy Martin na challengeri v Eckentale sériu prehier nezastavil

Martin na challengeri v Eckentale sériu prehier nezastavil

ECKENTAL – Andrej Martin prehral v 1. kole turnaja kategórie ATP Challenger v nemeckom Eckentale (43 000 EUR +H, koberec v hale) s kazašským „lucky loserom“ Alexandrom Bublikom v troch setoch 6:1, 2:6, 2:6.

Úvodné dejstvo bolo jasne v réžii nášho tenistu. V otváracom geme odolal brejkbalu, v ďalšom priebehu bol maximálne efektívny po slabších druhých servisoch súpera a vypracoval si náskok 5:0. Záver bez problémov kontroloval.

V druhom sete sa Kazach zmobilizoval. Za stavu 2:2 odvrátil Andrejov brejkbal, čo sa ukázalo ako vítaná vzpruha. V ďalšom priebehu našiel správny rytmus na riterne a po dvoch brejkoch si vynútil tretí set.

Bratislavský rodák doň vstúpil úspechom na príjme. Bublik okamžite odpovedal rovnakou mincou a zakrátko otočil na 4:1. V koncovke nedopustil žiadnu drámu. V ôsmom geme využil na riterne v poradí druhý mečbal.

• Bublik si dnes pripísal 8 es a rovnaký počet dvojchýb
  • Martin získal na príjme 2. podania 68 percent výmen
  • prehral 6. zápas za sebou

Ďalšou zastávkou nášho daviscupového reprezentanta by mal byť budúcotýždňový domáci challenger Slovak Open v Bratislave.