Home Najdôležitejšie Dodig s Poláškom na úvod v Ríme úspešní: Kvalitných singlistov zlomili až v rozhodujúcom supertajbrejku

Filip Polášek, Ivan Dodig

RÍM – Slovenský tenista Filip Polášek spolu s Chorvátom Ivanom Dodigom postúpili do osemfinále štvorhry na turnaji ATP Masters 1000 v Ríme. Tretí nasadený pár zdolal v prvom kole austrálsko-nemeckú dvojicu Alex De Minaur, Jan-Lennard Struff vo vyrovnanom zápase 7:6(5), 5:7, 10-7 za 106 minút.

Od úvodu zápasu oba páry excelovali na servise a počas prvých desiatich gemov sme neboli svedkami žiadnej brejkbalovej príležitosti. V jedenástej hre grandslamoví šampióni odvrátili prvý brejkbal, následne mohol platiť známe futbalové “nedáš-dostaneš”, ale setbal slovensko-chorvátsky pár nevyužil. O osude prvého dejstva rozhodovala až skrátená hra, v ktorej boli úspešnejší trojky pavúka a ujali sa vedenia v zápase.

V druhom sete nevídaný skrat

Aj v sete číslo dva si Dodig s Poláškom viedli na servise znamenito, v piatom geme navyše prvýkrát v zápase prelomili podanie nemecko-austrálskeho páru a boli o krok bližšie k výhre. V ôsmej hre však o výhodu brejku prišli, ale dokázali kontrovať ribrejkom a išli podávať na víťazstvo v zápase. Favorizovaná dvojica viedla na servise už 40:0, ale štyri mečbaly trestuhodne zahodili a navyše v dvanástej hre prišli o podanie a bolo šokujúco vyrovnané.

V rozhodujúcom supertajbrejku však Dodig s Poláškom zachovali pevné nervy, vybudovali si sľubný náskok, ktorý do konca zápasu už z rúk nepustili a zaslúžene postúpili ďalej. V súboji o štvrťfinále si zmerajú sily s austrálsko-novozélandským párom John Peers, Michael Venus.

Zdroj: stz.sk, ts