Home Správy Vo finále v Brisbane Svitolinová proti Sasnovičovej

Vo finále v Brisbane Svitolinová proti Sasnovičovej

BRISBANE – Vo finále turnaja WTA Premier v austrálskom Brisbane (894 700 USD, tvrdý povrch vonku) si zmerajú sily tretia nasadená Jelina Svitolinová z Ukrajiny a bieloruská kvalifikantka Aliaksandra Sasnovičová.

Aliaksandra Sasnovičová pokračuje v rozprávkovej jazde. Siedmu nasadenú Lotyšku Anastasiju Sevastovovú zdolala v semifinále 7:6(3), 6:4. Prvý set bol najmä o podaní. Obe hráčky si pripísali po jednom brejku, a hoci Bieloruska stratila náskok 4:2, v skrátenej hre si všetko vynahradila. V druhom dejstve sa pokračovalo v nastúpenom trende. Sevastovová nepremenila dva brejkbaly na 4:2 a napokon sa jej stalo osudným zakopnutie z 9. gemu.

Jelina Svitolinová si v očakávanom šlágri poradila s českou dvojkou žrebu Karolínou Plíškovou po setoch 7:5, 7:5. Lepší vstup do zápasu mala Češka. Rýchlo sa odpútala do vedenia 4:0, no servis jej nefungoval podľa predstáv a dovolila súperke vyrovnať. Rodáčka z Odessy ustála aj skóre 4:5, 0:30 a v závere prvého setu mala prevahu. Druhé dejstvo mala dlho pod kontrolou. Viedla 5:2 s dvoma brejkmi, ale Plíšková vytiahla kvalitné riterny, vďaka ktorým manko zmazala. Nebolo jej to nič platné, pevnejšie nervy mala v koncovke sympatická Ukrajinka.

Finále je na programe zajtra o 10:00 SEČ.