Home Správy Nemecko do finále Hopmanovho pohára, Belgicku hladké víťazstvo nestačilo

Nemecko do finále Hopmanovho pohára, Belgicku hladké víťazstvo nestačilo

PERTH – Víťazom základnej A skupiny sa stalo na Hopmanovom pohári v Perthe Nemecko, ktoré dnes na záver programu zdolalo domácu Austráliu.

Belgicko – Kanada 3:0

Ak chcelo Belgicko zostať v hre o finále, potrebovalo hladký triumf nad Austráliou a neponechalo nič na náhodu. Odštartovala to Elise Mertensová, keď porazila trápiacu sa Eugenie Bouchardovú 6:4, 6:4. V prvom sete otočila Kanaďanka z 1:3 na 4:3, no vzápätí zahodila tri brejkbaly a koncovku nezvládla. V druhom dejstve nepotvrdila Mertensová dvakrát brejk, kontrolu nad dianím na kurte získala znova za stavu 3:4.

David Goffin má formu ako hrom a Vaška Pospíšila zdolal 6:2, 6:4. V úvodnej časti stratil brejk na 2:1, ale od 5. hry dominoval. V druhom dejstve kanadský tenista zlepšil servis, ale jeho strata za stavu 2:2 bola preňho osudná. Goffin zvládol záver skúsene.

Vo štvorhre nastala zmena. S Vaškom Pospíšilom vybehla na kurt domáca Madison Inglisová. Elise Mertensovú s Davidom Goffin zdolali 3:4(3), 4:3(2), 4:3(4). V celom zápase nebol žiadny brejk. Belgičania nepremenili v záverečnej skrátenej hre dva mečbaly. Vzhľadom na pravidlá ich to nemuselo mrzieť. Keďže nenastúpila Bouchardová, ktorú trápia bolesti chrbta, do tabuľky sa zapísalo belgické víťazstvo 4:0, 4:0.

Nemecko – Austrália 2:1

Nemecko naštartovala k postupu Angelique Kerberová. Bývalá svetová jednotka hrá vo výbornej forme, Dariu Gavrilovovú deklasovala 6:1, 6:2. Odvrátila všetkých päť brejkbalov, domáca bojovníčka s ňou držala krok len na začiatku druhého setu do stavu 2:2.

Alexander Zverev mal víťazstvo spečatiť, no nestalo sa. S Thanasim Kokkinakisom prehral 7:5, 6:7(4), 4:6. Obaja výborne servovali a prvý set smeroval do tajbrejku. „Saša“ to odmietol, v 11. geme sa konečne presadil na príjme. V druhom dejstve sa už skrátená hra k slovu dostala. Domáci mladík síce nevyužil v 10. a 12. geme spolu šesť setbalov, ale mrzieť ho to nemuselo. Momentum mal v rozhodujúcej časti na svojej strane, stupňoval výkon a rozhodol brejkom na 3:2.

Neuveriteľné vyvrcholenie priniesol mix. Pár Angelique Kerberová/Alexander Zverev vydrel nad duom Daria Gavrilovová/Thanasi Kokkinakis víťazstvo 1:4, 4:1, 4:3(3). V prvom dejstve si pritom Nemci ani raz neudržali podanie a jediný gem získali ribrejkom na 1:2. V druhom sete sa rýchlo odpútali do vedenia 3:0, čo im stačilo. V rozhodujúcej časti im nestačil náskok 2:1 s brejkom a v rozhodujúcej skrátenej hre do 5 otočili šnúrou štyroch fiftínov z 1:3.

Nemecko vyzve v zajtrajšom finále so začiatkom o 9:00 SEČ Švajčiarov Belindu Benčičovú s Rogerom Federerom.