Home Audio/video VIDEO Zverev mal na Australian Open na mále: Frustráciu minuloročného semifinalistu si odniesla raketa

Alexander Zverev

MELBOURNE – Úlohu favorita potvrdil v prvom kole Australian Open šiesty nasadený Nemec Alexander Zverev, minuloročný semifinalista sa však dlho trápil s Američanom Marcosom Gironom.

Napokon zvíťazil 6:7 (8), 7:6 (5), 6:3, 6:2, no počas zápasu podľahol aj výraznej frustrácii. Po prehratom úvodnom tajbrejku viedol v druhom sete 5:3 a podával, ale prišiel o servis, keď brejkbal súpera neodvrátil po dosť laxnom aute a následný hnev Nemca si odniesla jeho raketa.

“Marcos hral neuveriteľne a v tajbrejku druhého setu som mal namále. So šťastím som ho vyhral, čo ma povzbudilo. Prvé kolo na grandslamoch je vždy náročné. Trochu som cítil únavu,” priznal Zverev.

Zdroj: ts, TASR