Roger Federer, Stan Wawrinka
Roger Federer a Stan Wawrinka (Foto: TASR)

VIDEO Wawrinka o vplyve Federera na jeho kariéru: Vždy som bol svetelné roky za ním, ale vďačím mu za veľa

BAZILEJ – Trojnásobný grandslamový šampión Stan Wawrinka tvrdí, že bez Federerovho priateľstva a inšpirácie by nedosiahol to, čo dosiahol.


Stanovi Wawrinkovi trvalo dlho, kým sa vymanil z tieňa Rogera Federera, legendárneho Švajčiara, ktorý si razil cestu na vrchol mužskej tenisovej scény a nenechal ostatným veľa priestoru na nasledovanie.

Wawrinka počas svojej kariéry získal tri grandslamové tituly, olympijské zlato vo štvorhre (s Federerom v roku 2008) a Davisov pohár (2014), čo by podľa jeho slov nebolo možné, keby nebolo samotného Federera.

„Keď som prišiel, Roger už bol na vrchole svojej kariéry. Prijal ma ako staršieho brata. Pomáhal mi, veľa sme spolu trénovali. Mal som to šťastie, že som s ním mohol veľa trénovať, na tréningoch aj na turnajoch. Boli sme na rovnakej úrovni, nie z hľadiska kariéry, ale z hľadiska správania a vzájomnej podpory,“ povedal Wawrinka v rozhovore pre francúzsku televíziu Canal +.

„Vďačím mu za veľa vo svojej kariére. Boli tam pozitívne veci. Vďaka nemu som rástol a zlepšoval sa. Veľmi mi pomohol. Vďaka nemu som vyhral olympijské hry a Davisov pohár. To sú dva najväčšie tituly mojej kariéry.“

Wawrinka vedel, že nikdy nedosiahne úspechov, aké dosiahol Federer, ale povedal, že bude vždy vďačný za to, že prišiel v rovnakom čase ako jeho švajčiarsky kolega.„Je isté, že keď som prišiel za ním, najmä vo Švajčiarsku, bez ohľadu na to, aké výsledky som mal, vždy som bol aj tak svetelné roky za ním,“ povedal.

„Nikto nedokáže to, čo on, aspoň nie vo Švajčiarsku. To, čo robím ja, robím najlepšie, ako viem. Takúto kariéru si musíte vedieť vážiť.“

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Nick Kyrgios

A že moje správanie bolo neúctivé? FOTO daviscupového reprezentanta Česka prinútilo reagovať Kyrgiosa

MAIA – Daviscupoví reprezentanti Česka postúpili na záverečný finálový turnaj Davisovho pohára, keď si v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

11 + nine =