Home Audio/video VIDEO V oboch setoch mala náskok brejku, napriek tomu nezískala ani set: Prekvapivá prehra svetovej jednotky

Ashleigh Bartyová

ADELAIDE – Austrálska tenistka Ashleigh Bartyová prekvapujúco prehrala v druhom kole na turnaji v Adelaide s americkou tenistkou Danielle Collinsovou po setoch 3:6, 4:6.

Bartyová mala výborný vstup do zápasu, už v prvom geme prelomila podanie svojej súperky a až do stavu 3:2 si obe tenistky bezpečne držali svoje servisy. V šiestej hre prišla svetová jednotka prvýkrát o servis a po následnej čistej hre Collinsovej bol razom stav 3:4. Austrálska tenistka prekvapujúco prehrala aj ďalší servis a po 32 minútach prehrávala 0:1.

Druhý set s takmer identickým scenárom

Bartyovej vyšiel aj úvod druhého setu a po desiatich minútach viedla už 4:1. Opäť sa zopakoval šokujúci scenár z prvého setu, nasadená jednotka od tohto stavu neuhrala ani gem a Američanka sériou piatich gemov v rade otočila priebeh druhej sady a prekvapivo postúpila do štvrťfinále.

Danielle Collinsová (USA) – Ashleigh Bartyová (Aust.-1) 6:3, 6:4