Stefanos Tsitsipas
Stefanos Tsitsipas (Foto: TASR/AP - Frank Franklin II)

VIDEO Tsitsipas berie kritiku za časté odchody na toaletu na ľahkú váhu: V Indian Wells to bude iné, sľubuje

INDIAN WELLS – Grécky tenista Stefanos Tsitsipas si z kritiky ohľadom jeho častých odchodov na toaletu počas zápasov ťažkú hlavu nerobí. To potvrdil aj v Indian Wells, kde si na túto tému zavtipkoval.


Tsitsipas bol v tejto sezóne niekoľkokrát kritizovaný svojimi súpermi. Servítku pred ústa si nekládol Alexander Zverev či Andy Murray a dôvodom nebolo nič iné ako jeho dlhé pauzy medzi setmi, ktoré podľa jeho slov strávil na toalete.

Podľa slov nemeckého tenistu však Tsitsipas využíva tieto prestávky na koučing cez telefón, keďže si do šatní berie celú svoju tašku. Murray naopak uviedol, že Grék stratil jeho rešpekt za chovanie počas päťsetovej bitky na US Open a k pauzám, ktoré obvykle trvajú dlhšie ako 5 minút podotkol: „Tsitsipasovi trvá odchod na záchod dvakrát viac času ako Jeffovi Bezosovi let do vesmíru.“

Sám Tsitsipas sa neustále háji tým, že postupuje podľa pravidiel a nič neporušuje. Možnosť, že by si v zákulisí písal so svojim otcom a využíval nedovoleného koučingu, dôrazne odmieta.

Na tlačovke si z celej aféry urobil srandu

„Je tu veľmi sucho. Vieme, že keď sem prídeme, podmienky sú veľmi suché, čo mi vyhovuje, pretože sa kvôli tomu menej potím. To povedie k menšiemu počtu nutných prestávok v šatni a tým pádom aj k menšej nespokojnosti mojich súperov. To je veľmi dobré znamenie,“ pousmial sa grécky tenista.

Tsitsipas, ktorý v aktuálne prebiehajúcej sezóne vyhral už jeden turnaj kategórie ATP Masters 1000 v Monte Carle, odštartuje svoju púť americkým turnajom v druhom kole proti víťazovi zápasu medzi Španielom Martínezom a Talianom Marcorom.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Rafael Nadal

Rafael Nadal: Tenis sa neuberá dobrým smerom. Stal sa rukojemníkom jediného úderu

Španiel Rafael Nadal kritizuje vývoj tenisu. Podľa jeho názoru sa hra stala rukojemníkom jediného úderu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two × 5 =