štvrtok , 6 augusta 2020
Tenisový Svet / Audio/video / VIDEO Schmiedlová nastúpi v semifinále proti Benčičovej: Nemám čo stratiť
Belinda Benčičová a Anna Karolína Schmiedlová
Belinda Benčičová a Anna Karolína Schmiedlová (Foto: TASR - Pavel Neubauer)

VIDEO Schmiedlová nastúpi v semifinále proti Benčičovej: Nemám čo stratiť

BRATISLAVA – Najvyššie nasadená švajčiarska tenistka Belinda Benčičová a Slovenka Anna Karolína Schmiedlová nastúpia proti sebe v semifinále dvojhry na turnaji Bratislava Open. Benčičová vo štvrťfinále deklasovala ďalšiu domácu hráčku Biancu Behúlovú 6:0, 6:1. Schmiedlová v pozícii nasadenej štvorky zdolala krajanku Radku Zelníčkovú hladko 6:0, 6:2.


„Som rada, že som to zvládla. Výsledok je jasný, ale nebol to vôbec ľahký zápas,“ povedala Schmiedlová po svojom štvrtkovom triumfe pre oficiálny portál Slovenského tenisového zväzu (STZ). K nasledujúcemu súboju s Benčičovou uviedla: „S Belindou si rada zahrám, teším sa na to. Nemám vôbec čo stratiť, ona je tu rebríčkovo najlepšia hráčka. Bude to veľmi ťažké.“

Medzi elitné kvarteto postúpila aj Viktória Kužmová. Vo štvrťfinále ako nasadená trojka zdolala svoju mladšiu sestru Katarínu Kužmovú 6:3, 6:2. V dueli o postup do finále nastúpi slovenská jednotka v piatok proti nasadenej dvojke Ruske Anne Blinkovovej. Viktória Kužmová po víťazstve v 1. kole uviedla, že si nevie predstaviť, ako bude sesterské derby vyzerať. S Katarínou totiž spolu nehrajú o body ani na tréningoch. Mladšia zo sestier Kužmových v úvodnom sete vyrovnala z 0:2 na 2:2, v ďalšom priebehu stretnutia však už na antukovom dvorci Slovana dominovala favoritka.„Z víťazstva nad sestrou sa vôbec neteším, už sa chcem radšej sústrediť na ďalší zápas. Mali sme tam pár výmien, pri ktorých sa nedalo nesmiať, lebo boli veľmi vtipné. Vedela som približne, kam Katka chce zahrať loptičku, ona zasa vedela, kam ju chcem umiestniť ja. Dúfam, že najbližšie sa stretneme v zápase až na nejakom veľkom turnaji,“ zaželala si Viktória Kužmová. 

Zdroj: TASR, ts

O nás Roderik Pastier

Môže Vás zaujímať

Andy Murray, US Open

Spečatené: Organizátori US Open udelili voľné karty dvom bývalým šampiónom z Flushing Meadows

NEW YORK – Organizátori tenisového grandslamu US Open (31. augusta – 13. septembra) udelili voľné …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nineteen − 5 =