Home Audio/video VIDEO Obrovské české sklamania: Plíšková aj Vondroušová na US Open vyhoreli

VIDEO Obrovské české sklamania: Plíšková aj Vondroušová na US Open vyhoreli

Karolína Plíšková

NEW YORK – Dvojnásobné české sklamanie priniesol ďalší hrací deň amerického grandslamového podujatia US Open. Z hry je senzačne von svetová trojka Karolína Plíšková a tiež aktuálna svetová 19. Markéta Vondroušová.

Vondroušová ako favoritka zápasu v dueli so 106. hráčkou rebríčka WTA Aleksandrou Sasnovičovou z Bieloruska uhrala v zápase prekvapivo len tri hry a po výsledku 1:6, 2:6 sa s prestížnym podujatím veľmi skoro rozlúčila. Pre českú tenistku to bola už piata prehra z posledných šiestich odohratých zápasov.

Svetová trojka s predčasným koncom

Ešte väčšiu senzáciu vyrobila aktuálna svetová trojka Karolína Plíšková, ktorá bola jednou z hlavných adeptiek na celkové prvenstvo. V súboji s francúzskou súperkou a aktuálnou 50. svetového rebríčka Caroline Garcíovou ale taktiež neuhrala ani set, keď po hladkej prehre v úvodnom dejstve (1:6) Češka po viac ako hodine padla aj v dramatickom tajbrejku druhého setu a senzačne tak na US Open skončila už v druhom kole. Newyorská finalistka z roku 2016 nenašla recept na útočnú hru súperky, ktorá počas celého zápasu skvele returnovala.

Ďalej aj Kerberová a Martičová

Do tretieho kola sa prebojovala nemecká tenistka Angelique Kerberová. Šampiónka z roku 2016 zdolala v 2. kole v pozícii nasadenej sedemnástky svoju krajanku Annu-Lenu Friedsamovú 6:3, 7:6 (6).

Ďalej ide aj nasadená osmička Chorvátka Petra Martičová po triumfe 6:3, 6:4 nad Ukrajinkou Katerynou Bondarenkovou.

Kvitová sa v prvom sete vytrápila

Šiesta nasadená Češka Petra Kvitová sa dlho trápila s Ukrajinkou Katerynou Kozlovovou, v úvodnom dejstve prehrávala 3:5 a čelila setbalu. Vynútila si však tajbrejk, v ktorom dominovala a druhý set bol už jasne v jej réžii. Kvitová triumfovala 7:6 (3), 6:2. Dvojnásobná wimbledonská šampiónka zlomila odpor súperky skvelými returnami. V ďalšom kole ju čaká Američanka Jessica Pegulová.

Jessica Pegulová (USA) –  Kirsten Flipkensová (Belg.) 7:6 (1), 6:7 (3), 6:3
Jennifer Bradyová (USA-28) – Catherine Bellisová (USA) 6:1, 6:2
Magda Linetteová (Poľ.-24) – Danka Koviničová (ČH) 6:1, 6:7 (2), 7:6 (4)
Petra Kvitová (ČR-6) – Kateryna Kozlovová (Ukr.) 7:6 (3), 6:2
Varvara Gračevová (Rus.) – Kristina Mladenovicová (Fr.-30) 1:6, 7:6 (2), 6:0 Julia Putincevová (Kaz.-23) – Vera Lapková (Biel.) 6:3, 6:3
Angelique Kerberová (Nem.-17) – Anna-Lena Friedsamová (Nem.) 6:3, 7:6 (6), Petra Martičová (Chor.-8) – Kateryna Bondarenková (Ukr.) 6:3, 6:4
Aleksandra Sasnovičová (Biel.) – Markéta Vondroušová (ČR-12) 6:1, 6:2
Anett Kontaveitová (Est.-14) – Kaja Juvanová (Slov.) 6:4, 6:1