Home Audio/video VIDEO Gombos zlyhal z pozície turnajovej dvojky: Črtajúci sa obrat so svetovou 219. nedotiahol

Maxime Janvier, Marbella, AnyTech365 Andalucía Open

MARBELLA – Slovenská singlová jednotka Norbert Gombos na challengerovom podujatí v španielskej Marbelle rolu favorita nenaplnil.

Ako turnajová dvojka Gombos v úvodnom antukovom vystúpení nestačil na francúzskeho súpera a aktuálne 219. hráča sveta Maximeho Janviera. Ten za necelé dve a pol hodiny ovládol zápas po trojsetovom boji a v osemfinále naňho čaká víťaz súboja Danilo Petrović – Nikola Milojević.

O osude úvodného dejstva rozhodol hneď začiatok, ktorý podstatne lepšie vyšiel francúzskemu outsiderovi zápasu. Janvier svoje podanie vyhral na 15 a následne čistou hrou brejkol slovenského favorita a to boli rozhodujúce momenty prvého setu. Do konca už ani jeden z tenistov nestratil svoje podanie a za 38 minút sa zo zisku prvého dejstva radoval prekvapivo Janvier – 6:4.

Črtajúci sa obrat nedotiahol

Druhý set ukázal Gombos, že aj na antuke to vie, keď v štvrtej hre čistou hrou brejkol Francúza a následným vyhratím podaním upravil už na 4:1. V šiestej hre ale Gombos trestuhodne zahodil dva brejkbaly na podaní súpera a následne sa druhé dejstvo zdramatizovalo. Gombos si prehral dve podania po sebe a aj keď medzitým aj on brejkol Janviera, ten po ďalšom vyhratom servise vyrovnal už na 5:5 a o osude druhého setu napokon musel rozhodnúť tajbrejk. Slovenský favorit si vypracoval už pohodlné vedenie 6:1, ale po zdramatizovaní zo strany súpera napokon Gombos vyhral tajbrejk 7:4 a vyrovnal skóre zápasu.

Aj keď sa mohlo zdať, že víťazný záver setu Gombosa nakopne a bude mať navrch aj v rozhodujúcom dejstve, opak bol napokon pravdou. Janvier sa opäť ako v úvodnom sete dokázal skonsolidovať na podaní a okrem jednej zhody neuhral Gombos na podaní súpera ani jediný brejkbal. Francúz opäť hneď na úvod setu, v druhej hre a zas čistou hrou zobral Gombosovi podanie a rozhodujúci set opäť rozhodol jediný brejk – 6:3. Janvier triumfom upravil vzájomnú bilanciu s Gombosom na 2:1 vo svoj prospech.