Home Audio/video VIDEO Medvedev v dôležitom momente vytiahol obávanú fintu Kyrgiosa: Nechcel som ho zosmiešniť

Daniil Medvedev

LONDÝN – Fintička, ktorou je známy predovšetkým austrálsky šoumen a búrlivák Nick Kyrgios, sa objavila aj na prestížnom koncoročnom podujatí Turnaji majstrov.

Vytiahol obľúbenú fintu Kyrgiosa

V londýnskej O2 aréne ju v úvodnom vystúpení skupiny Tokio 1970 vytiahol ruský tenista Daniil Medvedev. Ten v odvetnom súboji z finálového boja v parížskej hale Bercy opäť vyzval nemeckého súpera Zvereva a zápas opäť priniesol množstvo zaujímavých momentov.

Pozornosť novinárov aj fanúšikov upútal zaujímavý moment z druhého setu, kedy ruský víťaz podával za stavu 6:3, 4:3 a 30:30. Medvedev sa pokúšal potvrdiť brejk z predošlej hry, ale aj za pomerne napätého stavu si na servise dovolil fintičku, ktorú s obľubou na súperov skúša Kyrgios. Rus podal netradične zospodu a zaskočený Zverev aj keď servis stihol dobehnúť už ďalší úder vo výmene nezvládol. Rovnako tak ani zápas, keď si to už jeho ruský premožiteľ úspešne dopodával a druhý set vyhral 6:4.

Nechcel ho zosmiešniť

Po zápase pochopiteľne padla reč aj na moment, ktorý na prestížnom Turnaji majstrov rozhodne nie je bežným zjavom.“Určite som ho nechcel zosmiešniť. Preto som to urobil za stavu 30:30 a nie 40:0. Môj servis von z kurtu nefungoval až tak dobre, ako by som chcel a on skvele returnoval. Tak som si povedal, že zaservujem na stred, ale potom som si všimol, že stojí až päť metrov za základnou čiarou. Mal som loptičku hneď pri rakete, tak som si povedal, že to skúsim. Skrátka som chcel vyhrať bod,” obhajoval svoj úder Medvedev po zápase.