Home Audio/video VIDEO Maratónska výmena v Montpellieri: V hlavnej úlohe francúzsky matador, ktorý znovu ukázal výbornú fyzičku

Gilles Simon

MONTPELLIER – V zápase prvého kola medzi domácim matadorom Gillesom Simonom a Rakúšanom Novakom, sme boli svedkami maratónskej výmeny, v ktorej hráči predviedli až 45 úderov.

Neuveriteľná výmena sa zrodila za stavu 1-1 v druhom sete pri servise Simona. Francúzovi sa podarilo vyhrať túto dôležitú výmenu a paradoxne, Novak od tohto gemu neuhral v druhom sete ani jednu hru a 68. hráč sveta vyrovnal na 1:1.

Ani táto senzačná výmena nestačila Simonovi na víťazstvo

36-ročný tenista vstúpil do rozhodujúcej sady tou správnou nohou, v tretej hre prelomil podanie Novaka, ale ten dokázal kontrovať ribrejkom. Od stavu 3:3 však vyhrával gemy už len rakúsky tenista, ktorý ovládol tretí set 6:3.

102. hráč sveta sa v osemfinále stretne s tretím nasadeným Srbom Dušanom Lajovičom, ktorý mal v prvom kole voľný žreb.