Home Audio/video VIDEO Famózny Klein zabojuje o finále: V Chorvátsku ho nezastavila ani turnajová jednotka

Lukáš Klein

ZADAR – Slovenský tenista Lukáš Klein si na challengerovom podujatí v chorvátskom Zadare zahrá o finále.

Rozhodla o tom jeho dnešná štvrťfinálový výhra nad talianskou jednotkou podujatia Gianluca Magerom, ktorý sa v aktuálnom rebríčku ATP nachádza na 102. priečke.

Klein do zápasu nevstúpil ideálne, keď si v úvodnej hre čistou hrou prehral vlastné podanie, ale dokázal odpovedať okamžitým ribrejkom. Situácia sa zopakovala v siedmej a ôsmej hre úvodného dejstva, keď si najprv Klein a následne aj jeho taliansky súper stratili podanie a set sa rozhodol v desiatej hre, kedy Klein prvý setbal premenil na zisk úvodného dejstva – 6:4.

V druhom sete Klein v druhej hre nevyužil brejkbal na podaní súpera a následne pykal, keď si prišiel o to svoje. Aj keď v závere setu v desiatej hre slovenský tenista bojoval a mal na konte aj jeden brejkbal, potrebného brejku sa nedočkal a druhé dejstvo tak rozhodol jediný brejk a talianska turnajová jednotka sa radovala z triumfu 6:4.

V rozhodujúcom sete musel hneď na úvod Klein na vlastnom podaní odvracať brejkbal súpera, ale odvrátenie hrozby ho nakoplo a v štvrtej hre premenil tretí brejkbal na brejk a po udržaní servisu razom vyhrával už 4:1. Potom ale súpera nedorazil, keď mal na podaní zjavne rozladeného Taliana dva brejkbaly, trestuhodne ich zahodil a zápas sa následne zdramatizoval. V deviatej hre sa totiž Mager dočkal brejku a vrátil sa do zápasu, ale len na chvíľu. Klein sa nepoložil, okamžite zabojoval na podaní súpera a v poradí štvrtý mečbal premenil na výhru v zápase, ktorý trval dve hodiny aj 15 minút. V boji o finále na Slováka čaká víťaz štvrťfinálového duelu Nikola Milojevič verzus Víť Kopřiva.