Home Audio/video VIDEO Kvalifikant Molčan šokoval turnajovú jednotku: Veľkého favorita vyradil bez straty setu

GRAN CANARIA – Slovenský tenista Alex Molčan sa na challengerovom podujatí v španielskej Gran Canarii postaral o veľké prekvapenie.

Slovenský tenista, ktorý sa na podujatie musel prebojovať cez dvojkolovú kvalifikáciu potvrdil v Španielsku obrovskú formu a set nestratil ani vo svojom štvrtom vystúpení. V osemfinále hlavnej súťaže si vyšliapol na turnajovú jednotku a obrovského talianskeho favorita Lorenza Musettiho, ktorý je aktuálne 115. hráčom sveta.

18-ročný taliansky talent nevstúpil do zápasu najlepšie, keď si prehral hneď úvodný servis a Molčan sa ujal vedenia 3:0. Postupne sa ale favorit dostával do zápasu a po brejkoch na 2:3 a následne aj 4:3 podával za stavu 5:4 na víťazstvo v úvodnom dejstve. Kľúčový servis ale nezvládol, Molčan sa vrátil do setu a v tajbrejku mal viac šťastia slovenský tenista, ktorý ho vyhral 7:5 a úvodný set tak za 56 minút 7:6.

Druhé dejstvo začalo v opačnom garde ako to prvé, keď si Molčan prehral úvodný servis a favorizovaný Talian vyhrával už 3:0. Zdalo sa, že sa dostal do zápasu a bude už diktovať ďalší priebeh, ale slovenský kvalifikant fantasticky zabojoval. Molčan opäť prehrával už 3:5 a tak ako v prvom aj druhom dejstve mal na podaní súpera nôž na krku, ale opäť to bravúrne zvládol. Z troch vypracovaných brejkbalov hneď druhý premenil na brejk a dramatický druhý set musel opäť rozhodnúť až tajbrejk. Musetti v ňom už viedol 4:1, ale fantastická šnúra šiestich bodov Molčana po sebe znamenala pre Slováka zisk nesmernie cenného skalpu.

V boji o semifinále môže Molčan naraziť na svojho krajana a turnajovú osmičku Filipa Horanského, ktorý v osemfinále bojuje o postup s ďalším Talianom Moronim.