Home Najdôležitejšie VIDEO Kovalík opäť nepresvedčivý, ale jeho cesta za obhajobou nekončí: V osemfinále bojoval viac ako 2 hodiny

MAIA – Slovenský tenista Jozef Kovalík postúpil do štvrťfinále challengeru v portugalskom meste Maia. Tretí nasadený hráč si v druhom kole poradil s tureckým kvalifikantom Altugom Celikbilekom 6:3, 3:6, 6:3 za 131 minút.

Kovalík mal podobne ako proti Lenzovi dobrý vstup do zápasu a po chvíli viedol už 3:0. Jeho turecký súper sa následne oklepal a za stavu 3:1 dokázal využiť v poradí štvrtý brejkbal a znížil na rozdiel jedného gemu. Slovenský tenista však kontroval ribrejkom a náskok jedného brejku si strážil až do konca setu. Úvodnú sadu vyhral pomerom 6:3.

131. hráč sveta mal katastrofálny vstup do druhého setu, keď prehral 5 gemov v rade. Následne odvrátil päť súperových setbalov, ale ten šiesty už Celikbilek premenil a prekvapivo vyrovnal na 1:1.

O osude zápasu musel podobne ako proti Lenzovi rozhodnúť tretí set

Aj do rozhodujúceho setu vstúpil lepšie turecký tenista, ale paradoxne sa mu nepodarilo v prvej hre využiť 2 brejkbaly. Za stavu 1:1 nevyužil ďalšie tri príležitosti za čo nemilosrdne pykal, keď v nasledujúcom geme uhral na svojom servise jediný fiftín. Od stavu 3:1 sa už nič zaujímavé neudialo, obaja hráči si držali svoje podania a aj tretí set skončil totožným skóre 6:3, rovnako ako prvé dva sety.

Zverenec trénera Mateja Liptáka, ktorý na turnaji obhajuje vlaňajší titul, sa v súboji o semifinále stretne s osmičkou pavúka Carlosom Tabernerom zo Španielska.