Home Audio/video VIDEO Kližan sa po pol roku vrátil do súťažného diania: Črtajúci sa obrat v Prahe nedotiahol

Martin Kližan

PRAHA – Slovenský tenista Martin Kližan sa po takmer polročnej prestávke vrátil na súťažné kurty. Aktuálne 159. hráč sveta nestačil v zápase prerušenom dažďom v Prahe na švédskeho súpera Eliasa Ymera, ktorému podľahol v troch setoch.

Bývalá svetová 24. nezachytila úvod zápasu, keď hneď druhý servis Slováka získal Ymer vo svoj prospech a po ďalšom brejku dosiahol hladký triumf v úvodnom dejstve (6:2). To druhé sa už ale nieslo v znamení Kližana, ktorý výrazne zlepšil hru a po dvoch brejkoch podobne ako Švéd získal slovenský tenista druhý set v pomere 6:2. Rozhodujúce dejstvo ale opäť patrilo aktuálnej svetovej 206., ktorá trikrát dokázala Slovákovi zobrať podanie, Kližan získal servis súpera len raz a aj tretí set skončil identickým skóre.

24-ročný Ymer sa v ďalšom zápase stretne s domácim zástupcom Tomášom Macháčom, ktorý po vyradení Ukrajinca Stachovského bez straty setu zdolal aj bieloruského súpera Ivašku.