Home Audio/video VIDEO Skvelý vstup Slovákov v Česku: Horanský a Klein v Liberci nestratili ani set

Lukáš Klein

LIBEREC – Slovenskí tenisti Filip Horanský a Lukáš Klein úspešne vstúpili do challengerového podujatia v susednom Česku.

Horanský to zvládol v dvoch setoch

Ako prvý sa do hry dnes dostal Filip Horanský, ktorý čelil austrálskemu súperovi Aleksandarovi Vukičovi. Horanský v prvom sete v šiestej a ôsmej hre zobral súperovi podanie a úvodné dejstvo vyhral hladko 6:2.

V tom druhom si v piatej hre ako prvý stratil podanie Slovák, ale dokázal odpovedať okamžitým ribrejkom. Keď sa už zdalo, že o osude druhého setu rozhodne tajbrejk, Horanský v dvanástej hre premenil tretí mečbal na podaní súpera na triumf a po hodine aj 22 minútach sa radoval z výhry 6:2, 7:5. V boji o štvrťfinále na Slováka čaká víťaz zajtrajšieho súboja Jiří Veselý verzus Malek Jaziri.

Aj Klein bez straty setu

Lukáš Klein v boji o osemfinále čelil nenasadenému francúzskemu súperovi. Maxime Janvier si v úvodnom dejstve stratil servis v štvrtej hre a to rozhodlo o osude prvého setu, ktorý Klein vyhral 6:3.

Do druhého setu vstúpil Slovák ako víchor, keď francúzskemu súperovi zobral dve úvodné podania a razom vyhrával 4:0. Aj keď sa zdalo, že Janvier je už zrelý na uterák, Klein v siedmej hre na podaní súpera zahodil dva mečbaly a následne pykal stratou vlastného servisu. Väčšiu drámu už ale Klein nepripustil a za hodinu aj 21 minút sa radoval z triumfu 6:3, 6:4. V boji o štvrťfinále na Slováka čaká víťaz zajtrajšieho zápasu Botic Van De Zandschulp verzus Vitalij Sačko.