Home Najdôležitejšie VIDEO Hanebný výkon Kližana v prvom sete: Proti 462. hráčovi sveta skončil s kanárom

SPLIT – Slovenský tenista Martin Kližan prehral v druhom kole turnaja v chorvátskom Splite proti držiteľovi voľnej karty domácemu Ajdukovičovi po setoch 0:6 a 4:6.

Prvý set trval len 20 minút

Kližan pôsobil od začiatku zápasu bez extra motivácie z čoho ťažil jeho súper, ktorý využíval každú ponúknutú šancu a navyše skvele servoval. Slovenský tenista dostal v prvom sete nepopulárneho kanára a za 20 minút svietilo na ukazovateli skóre stav 0:6.

Druhý set bol podstatne vyrovnanejší aj keď v tretej hre sa podarilo Ajdukovičovi prelomiť podanie Kližana, ale ten následne kontroval rovnako brejkom. V šiestej hre nevyužil 164. hráč sveta štyri brejkbaly, ale nevzdal sa až do stavu 4:4 si obaja hráči držali svoj servis.

Za stavu 4:4 využil Ajdukovič prvý brejkbal a poľahky dokráčal k víťazstvu v druhom sete aj v celom zápase.

V ďalšom kole vyzve chorvátsky tenista ďalšieho slovenského zástupcu Jozefa Kovalíka, ktorý porazil Portugalca Silvu 2:6, 6:2 a 7:5.