Home Audio/video VIDEO Famózny Goffin slávi turnajový triumf po troch rokoch: Nikdy nie je jednoduché vyhrať turnaj

MONTPELLIER – Belgický tenista David Goffin zvíťazil vo finále dvojhry na turnaji ATP v Montpellieri nad Španielom Robertom Bautistom-Agutom 5:7, 6:4, 6:2.

Vstup do zápasu mal lepší španielsky tenista, ktorý prelomil podanie Goffina už v štvrtej hre a viedol 3:1. Až do stavu 5:2 si obaja tenisti držali svoje servisy a až v desiatom geme sme boli svedkami ďalšieho brejku, kedy sa po prvýkrát v zápase podarilo Goffinovi zobrať podanie Bautistu. Koncovku setu mal však lepšiu 13. hráč sveta a Belgičan prehrával po 50 minútach 0:1.

Po prehratom sete prišiel veľký obrat

Od druhého setu predvádzal Goffin na servise výborný výkon, počas celej druhej sady nepustil Bautistu ani k jednému brejkbalu a on sám prelomil podanie Španiela hneď v prvom geme a náskok jedného brejku si pohodlne postrážil a vyrovnal na 1:1.

V záverečnej sade pokračoval bezchybný výkon Belgičana, ktorý opäť brejkol svojho súpera už v prvej hre a vedenie o jeden brejk ešte na konci rozhodujúcej sady zveľadil o ďalší prelomený servis a dokráčal k pohodlnej výhre.

“Nikdy nie je jednoduché vyhrať turnaj. Toto je môj piaty triumf a každý turnaj bol pre mňa veľmi špeciálny,” povedal na úvod pozápasového rozhovoru Belgičan. “V niektorých finálových zápasoch v minulosti som mal šancu na triumf a v niektorých naopak, boli moje šance skoro nulové. Raz to vyjde, inokedy nie. Vždy je čo zlepšovať, ale predovšetkým musíte bojovať,” pokračoval.

Goffin: Bautista odohral výborný zápas

“Roberto hral počas celého týždňa výborne a pri každom vzájomnom zápase viem, že pôjde o náročný duel. Je jedným z najväčších bojovníkov na okruhu a patrí medzi najlepších hráčov sveta,” dodal.