Laura Robsonová (Foto: Twitter/Laura Robsonová)

VIDEO Britská tenistka hlási veľký comeback: Návrat som vôbec nečakala, priznáva

LONDÝN – Britská tenista Laura Robsonová patrí k najväčším smoliarkam na okruhu WTA. Od roku 2013, kedy okupovala 27. priečku vo svetovom rebríčku ju brzdia zranenia. 26-ročná hráčka absolvovala prvý tréning po viac ako roku.


V rokoch 2014-2015 ju trápilo zranenie zápästia. Od roku 2018 mala problémy s chrbticou, preto sa rozhodla podstúpiť dve operácie. Po poslednej operácia si želala, aby neskôr pri venčení psa mohla normálne chodiť a nemusela krívať. Zatiaľ to vyzerá tak, že túto métu vďaka poctivej rehabilitácií prekonala.

„Dnes je skutočne dobrý deň, mám za sebou prvý tréning po viac ako roku. Nemyslela som si, že sa po poslednej operácii dokážem vrátiť na kurty. Som na seba veľmi hrdá,“ napísala Robsonová na Istagrame.

Osemfinalistka z US Open 2012 a Wimbledonu 2013 zanechala odkaz aj svojim neprajníkom. „Už sa ma nemusíte pýtať, či so ukončila kariéru. Ďakujem,“ dodala.

Robsonová odohrala posledný zápas minulý rok v marci, kde skrečovala na turnaji v Sunderlande. Jej najväčším úspechom je zisk striebornej medaile v Londýne, kde po boku Andyho Murray prehrala až vo finále.

Zdroj: ts, Instagram – Laura Robson

About Roderik Pastier

Check Also

Belinda Benčičová

VIDEO Aj Benčičová zúri, ale prísna karanténa ju neodstavila: Bývalá svetová štvorka si našla miesto na tréning

MELBOURNE – Kým hviezdy ako Novak Djokovič, Rafael Nadal, Dominic Thiem či Serena Williamsová majú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

ten − seven =