Sebastian Baez (Foto: Instagram - Sebastian Baez)

VIDEO Bol juniorskou jednotkou, teraz získal premiérový challengerový titul: Prechod medzi seniorov je náročný, tvrdí Baez

CONCEPCIÓN – Argentínsky tenista Sebastian Baez patrí medzi jeden z najväčších talentov v Južnej Amerike. Bol juniorskou jednotkou, teraz v 20-tich rokoch vyhral prvý challenger vo svojej kariére. V čilskom Concepción zdolal vo finále svojho krajana Francisca Cerundola po setoch 6:3, 6:7(5) a 7:6(5).


Baez sa stal najmladším Argentínčanom po Delbonisovi, ktorý triumfoval na challengeri. Bývalá juniorská jednotka a finalista juniorského Roland Garros 2018 svoju siedmu účasť na tejto úrovni pretavil v titul. V ceste za titulom vyradil štyroch hráčov z TOP 150 a triumf z Concepción je v zaslúžených rukách.

Baez: Zo zisku titulu sa nesmierne teším

„Som veľmi šťastný. Dlhú dobu som so svojím tímom pracoval na tom, aby sme to dotiahli až sem. Ak chcete byť úspešným tenistom, potrebujete zostať trpezlivý a mať motiváciu dosiahnuť vaše ciele. Pracujem s výbornými ľuďmi a tento titul venujem im. Títo ľudia sú pre mňa najdôležitejší, dostávam od nich podporu deň čo deň,“ priznal na úvod sympatický tenista.

„Do Čile som pricestoval bez väčších očakávaní, snažil som sa len hrať najlepšie ako viem. Nepozeral som sa na súpera, na druhej strane kurtu, sústredil som sa len na moju hru. Natrénované prvky z tréningov som preniesol do zápasu, nechcel som na seba vyvíjať väčší tlak,“ pokračoval.

Prechod medzi seniorov je náročný

„Tenisová kariéra je vždy veľmi komplikovaná, špeciálne, keď prechádzate k seniorom. Každého mladého hráča zmena prekvapí, nie všetci sa s ňou dokáže vysporiadať. Medzi mužmi hráme omnoho náročnejšie zápasy, čelíme tenistom so silnejšou mentalitou, to nás robí silnejšími.“„Aktuálne nemám žiadne rebríčkové ciele. Chcem, aby to bolo prekvapením. Dám do toho všetko a uvidíme, kde sa budem na konci sezóny pohybovať,“ dodal 20-ročný tenista.

Baez sa ziskom titulu v Concepción posunul na svoje rebríčkové maximum, ktoré je aktuálne na 254. priečke. Podľa našej predikcie by do konca sezóny mohol klopať na dvere elitnej 150-ke.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Tenisové tipy (17.4.): Zdolá senzačný premožiteľ Nadala aj ďalšiu náročnú prekážku v podobe nórskeho antukára?

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba tradičný článok s tipmi, ktoré sa snažíme uviesť do vašej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two − one =