Home Audio/video VIDEO Bojovníčka Schmiedlová derby nezvládla: Slovenská kvalifikantka končí na rakete českej favoritky

Anna Karolína Schmiedlová

ABÚ DABÍ – Slovenská kvalifikantka Anna Karolína Schmiedlová si na turnaji ITF v Dubaji o semifinále nezahrá.

Rozhodla o tom jej dnešná osemfinálová prehra s favorizovanou českou súperkou a turnajovou päťkou Kateřinou Siniakovou, s ktorou v zápase uhrala Slovenka len štyri hry.

S podaním favoritky si neporadila

Favorizovaná Češka na úvodnom servise Schmiedlovej pretavila hneď prvý brejkbal na brejk a do stavu 1:3 z pohľadu Slovenky si tenistky podania udržali. Potom sa ale na servis opäť dostala Schmiedlová, ktorá mala aj dva gembaly a o udržanie podania srdnato bojovala, ale v poradí tretí brejkbal českej súperky už bol využitý, do konca setu si už hráčky udržali podania, Siniaková pri štyroch servisoch dohromady stratila len štyri fiftíny – 2:6.

Rozhodol piaty a šiesty gem

Druhý set začal opäť vyrovnane, keď si obidve hráčky udržali podania až do stavu 2:2. Potom ale prišli chvíle českej favoritky, ktorá najprv čistou hrou zobrala Schmiedlovej podanie a následne v kľúčovom geme odvrátila dva brejkbaly slovenskej súperke, neumožnila ribrejk a to slovenskú kvalifikantku definitívne zlomilo. Češka ovládla aj druhé dejstvo 6:2 a po hodine aj 25 minútach sa radovala z postupu do štvrťfinále.

Siniaková, ktorá vo vzájomnej bilanciu so Schmiedlovou víťazstvom upravila na 3:2, sa v boji o semifinále stretne s víťazkou zápasu Watsonová – Flipkensová.

Anna Karolína Schmiedlová (Svk – Q) – Kateřina Siniaková (Cze – 5.) 2:6, 2:6