Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (9.12.): Skončí premožiteľka Mihalíkovej v Dubaji na rakete favoritky?

Tenisové tipy (9.12.): Skončí premožiteľka Mihalíkovej v Dubaji na rakete favoritky?

by Majo Malinovský
Sorana Cirsteaová

BRATISLAVA – Aj dnes vám prinášame tradičné tipérske odporúčania, po ktoré sme si tentokrát zašli do exotického Dubaja.


ITF Dubaj – osemfinále

Heather Watsonová – Kirsten Flipkensová (9.12. o 12:15)

Osemfinálový súboj, z ktorého vzíde štvrťfinálová súperka pre českú turnajovú päťku Siniakovú, ktorá dnes ráno vyradila z hry slovenskú kvalifikantku Annu Karolínu Schmiedlovú. Miernou favoritkou stretnutia je Watsonová, ktorá je na rozdiel od súperky špecialistkou na tvrdý povrch, ale skúsenú Belgičanku nemožno podceňovať. O šesť rokov mladšia Flipkensová v úvodnom vystúpení stratila len štyri hry a v jej prospech hovorí aj bilancia vzájomných zápasov. V tej vedie 3:1 a všetky ich doterajšie vzájomné súboje priniesli vyrovnané duely. Watsonová nestratila s Kruničovou v úvodnom vystúpení ani set, ale druhé dejstvo získala len v tajbrejku, ktorý je pre Britku v posledných zápasoch dosť častým zjavom. Očakávam vyrovnaný súboj aj sety a tak tu odporúčam stávku na vyšší počet gemov v zápase.

Tip: Viac ako 21,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,99

Tip KO


ITF Dubaj – osemfinále

Barbora Krejčíková – Dalma Gálfiová (8.12. o 13:45)

Mihalíkovej maďarská parťáčka z deblovej súťaže Dalma Gálfiová stále bojuje aj v singlovej súťaži, kde ju v boji o štvrťfinále ale čaká mimoriadne náročná prekážka v podobe českej superfavoritky Barbory Krejčíkovej. Aktuálne 65. hráčka sveta v prvom vystúpení doslova zmietla z kurtu Švajčiarku Golubičovú, keď stratila len tri hry a v Dubaji tak potvrdila svoju aktuálnu životnú formu. Maďarka prakticky nemá favoritku čím zaskočiť a do osemfinále sa prebojovala len vďaka tomu, že za súperku dostala 17-ročnú kvalifikantku. Gálfiová drvivú väčšinu zápasov v tejto sezóne odohrala na antuke a Krejčíková by na rýchlom povrchu jasne mala mať navrch. Verím, že Češka životnú formu potvrdí aj v druhom vystúpení a v Dubaji si zahrá aj o semifinále.

Tip: Gálfiová v zápase neuhrá ani set

Kurz Niké: 1,34

Tip OKITF Dubaj – osemfinále

Elisabetta Cocciarettová – Sorana-Mihaela Cirsteaová (8.12. o 13:50)

Finalistka septembrového Prague Open a veľký talent ženského tenisu v Taliansku Elisabetta Cocciarettová, ktorá v kvalifikácii v Dubaji po veľkej dráme a obrate vyradila našu Terku Mihalíkovú, sa v boji o štvrťfinále pokúsi zaskočiť favorizovanú Rumunku Cirsteaovú. Osemfinalistka z roku 2018 ale v prvom vystúpení proti favorizovanej Ruske Blinkovej stratila len tri hry a zdá sa, že v Dubaji je v skvelej forme. Iba 19-ročná Talianka sa po obrate s Mihalíkovou v prvom kole poriadne vytrápila aj s Paoliniovou, proti ktorej opäť musela otáčať (5:7, 6:2, 7:5). Očakávam, že proti rumunskej favoritke už taliansky talent nebude mať dostatok síl a Rumunka vybojuje očakávaný postup.

Tip: Cirsteaová víťazka zápasu

Kurz Niké: 1,43

Tip OK


Zdroj: ts, Niké

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

one × 5 =