Home Najdôležitejšie VIDEO Molčan na antuke pokračuje v skvelých výkonoch: S turnajovou štvorkou nestratil ani set

ZADAR – Slovenský tenista Alex Molčan nadviazal na úspešnú antukovú bilanciu v tejto sezóne (7:2) a v úvodnom vystúpení na challengerovom podujatí Zadar Open 2021 vyradil turnajovú štvorku Blaža Rolu zo Slovinska.

Aktuálne 279. hráč rebríčka ATP potvrdil skvelú formu zo španielskej Gran Canarie, kde vyhral sedem z deviatich duelov a zdolal napríklad aj obrovský taliansky talent Lorenza Musettiho, ktorý uplynulý týždeň v Acapulcu dokráčal až do semifinále.

Molčan proti Rolovi začal vynikajúco, keď zobral Slovincovi hneď úvodné dve podania a aj keď Rola dokázal vzápätí Molčana brejknúť na 1:3 a následne aj na 3:3, záver setu lepšie zvládol slovenský favorit. Po troch brejkoch v siedmej, ôsmej aj deviatej hre podával Molčan na víťazstvo v prvom sete a kľúčové bolo, že dokázal odvrátiť dva brejkbaly súpera a svoj druhý setbal premenil za 40 minút na zisk úvodného dejstva – 6:4.

Druhý set začal Molčan opäť okamžitým brejkom a aj keď v štvrtej hre prišiel o vlastné podanie, okamžitý ribrejk na 3:2 ho opäť poslal vpred. Slovák už zápas dopodával a druhý set za 48 minút vyhral identickým skóre ako ten prvý – 6:4.

V boji o štvrťfinále v Chorvátsku na Molčana čaká Slovinec Blaž Kavčič, ktorý s talianskym súperom Andreom Pellegrinom nestratil ani set (6:3, 6:1). S Kavčičom v tomto roku už Slovák absolvoval dva vzájomné súboje, na harde v Antalyi síce v trojsetovom zápase otočil, ale na druhom podujatí v španielskej Gran Canarii práve Kavčič v štvrťfinále v dvoch setoch zastavil Molčana.