Home Audio/video VIDEO 15-ročný český supertalent sa ďalšej senzácie nedočkal: Fruhvirtová doplatila na veľké množstvo dvojchýb

Linda Fruhvirtová

CHARLESTON – Rozprávková jazda českého talentu na turnaji v Charlestone končí. Linda Fruhvirtová podľahla vo štvrťfinále austrálskej tenistke Astre Sharmaovej po setoch 4:6, 3:6.

V zápase so 165. hráčkou sveta mala česká tenistka výborný štart a po pár minútach viedla už 2:0. Na servise sa však v ďalšom priebehu výrazne trápila a urobila až 14 dvojchýb. Kľúčový gem prvého setu sa odohral v deviatej hre, kedy Sharmaová prelomila podanie Češky a výborným servisom sa po 42 minútach ujala vedenia v zápase.

Od úvodu druhého setu mali obe tenistky výrazné problémy na podaní a v prvých piatich gemoch sme boli svedkami piatich brejkov. Ako prvá v sade udržala podanie austrálska tenistka, ktorá si náskok jedného brejku strážila do konca zápasu a výhru korunovala brejkom čistou hrou za stavu 5:3.

Pre Fruhvirtovú bol turnaj v Charlestone len druhým na okruhu WTA, premiéru absolvovala minulý rok na turnaji Prague Open. V Charlestone zaznamenala dve výhry medzi elitou a vo svetovom rebríčku by sa mala posunúť zo súčasnej 499. priečky na 360. miesto.