Home Správy Veselý triumfoval v Puné – vráti sa do top 100

Veselý triumfoval v Puné – vráti sa do top 100

by Dominika Mikušiaková
vesely-pune

PUNÉ – Turnaj ATP 250 v indickom Puné ovládol Čech Jiří Veselý. Vo finále si poradil s Bielorusom Egorom Gerasimovom po setoch 7:6(2), 5:7, 6:3.

Na úvod zápasu si obaja hráči vymenili brejky, v nasledujúcom priebehu však na servise excelovali. Rozuzlenie priniesol až tajbrejk, v ktorom dominoval český tenista.

Dominancia na podaní pokračovala aj v druhom sete. Prvý brejkbal si za stavu 5:5 vypracoval Gerasimov a nezaváhal. Po zmene strán set bez problémov dopodával.

V rozhodujúcom dejstve sa Veselý ujal rýchleho vedenia 3:0. Pri vlastnom servise už žiadne komplikácie nedopustil a za stavu 5:3 zápas dopodával čistou hrou.

• na esá dominoval Čech 26:11