Home Správy V 2. kole v Miami výbuch Djokoviča aj Goffina

V 2. kole v Miami výbuch Djokoviča aj Goffina

MIAMI – Srb Novak Djokovič a Belgičan David Goffin si pripísali v 2. kole ATP Masters 1000 turnaja v americkom Miami (7 972 535 USD, tvrdý povrch vonku) hladké prehry.

Deviaty nasadený Novak Djokovič prehral 3:6, 4:6, s Francúzom Benoitom Pairom. Po prvom podaní zvládol iba 53 percent výmen, zle sa pohyboval a výsledok je z pohľadu obrazu hry ešte zhovievavý. V úvodnom dejstve získal francúzsky dlháň od stavu 2:3 štyri gemy za sebou, keď dvakrát udrel na riterne. V druhom sete mohol sériu natiahnuť, ale „Nole“ odolal v 2. hre skóre 0:40. Paire sa dočkal za stavu 3:2, a hoci vzápätí stratil servis, v koncovke jasne dominoval vďaka aktívnej hre a lepšej práci nôh.

Djokovič prišiel v Miami o 16-zápasovú neporaziteľnosť. Na okruhu prehral už tretí duel za sebou, čo sa mu stalo prvýkrát od roku 2007! Vtedy ukončil sezónu piatimi porážkami.

Ešte väčší výbuch predviedol siedmy nasadený David Goffin. Joaovi Sousovi z Portugalska podľahol 0:6, 1:6. Jediný gem získal na príjme v otváracej hre druhého setu. Belgičan hral prvý zápas od februárovej akcie v Rotterdame, kde si kuriózne zranil ľavé oko.