Home Najdôležitejšie Úspešný vstup Schmiedlovej na turnaji v Mexiku: V prvom kole vyradila 79. hráčku sveta

Anna Karolína Schmiedlová

GUADALAJARA – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na turnaji WTA v mexickej Guadalajare. V úvodnom kole vyradila piatu nasadenú Japonku Nao Hibinovú, ktorú zdolala za 82 minút 6:1, 7:5.

Schmiedlová mala raketový vstup do zápasu, keď po pár minútach viedla už 4:0. V piatej hre sa podarilo Hibinovej prvýkrát v zápase prelomiť servis našej tenistky, ale v tomto prípade išlo len o kozmetickú úpravu jednoznačného priebehu prvej sady. Ďalšie 2 gemy získala Slovenka a po 26 minútach viedla 1:0.

Druhý set priniesol až sedem brejkov

V prvých štyroch hrách druhého setu sme boli svedkami štyroch brejkov, obe tenistky bojovali s vlastným servisom. V piatom geme mala Schmiedlová štyri brejkbaly, ktoré zostali nevyužité, ale následne sa jej podarilo vyrovnať na 3:3. O gem neskôr už našla recept na servis japonskej tenistky, ale Hibinová opäť kontrovala ribrejkom. Kľúčový gem druhého setu sa odohral v jedenástej hre, keď sa podarilo 117. hráčke sveta prelomiť podanie svojej súperky a záver zápasu si postrážila.

V osemfinálovom zápase sa Schmiedlová stretne s domácou tenistkou Zarazuovou (142.), ktorá vyradila poľskú tenistu Kawaovú.