Ilustračné foto (Foto: TASR/AP)

Turnaja sa dočkajú aj v USA: Najväčšou hviezdou minuloročný semifinalista US Open

WEST PALM BEACH – Po Nemecku sa tenisoví fanúšikovia reálneho tenisového podujatia na kurte dočkajú aj v USA. Pripravované trojdňové podujatie vo West Palm Beach ale bude mať neporovnateľne lepšie obsadenie aké mal nedávny turnaj v nemeckom mestečku Höhr-Grenzhausen.

Najväčšou hviezdou podujatia na slnečnej Floride bude aktuálne ôsmy hráč svetového rebríčka a minuloročný semifinalista US Open Matteo Berrettini z Talianska. Tomu budú v čase od ôsmeho do desiateho mája konkurovať ďalší traja americkí súperi: Reilly Opelka (39.), Tommy Paul (57.) a Tennys Sandgren (55.), teda všetko hráči z elitnej šesťdesiatky rebríčka ATP.

Už o dva týždne neskôr sa ďalšieho podniku série UTR Pre Match zúčastnia tenistky Alison Riskeová, Amanda Anisimovová, Danielle Collinsová a Austrálčanka Ajla Tomljanovićová. Podujatia sa podobne ako v Nemecku budú odohrávať za prísnych hygienických podmienok a bez divákov. Na zápasoch nebudú čiaroví rozhodcovia ani zberači loptičiek, oproti Nemecku budú mať na Floride tenisti ešte aj vlastné loptičky s označením, s ktorými budú podávať výlučne oni. Zápasy budú môcť fanúšikovia sledovať naživo na Tennis Channel, ktorý je spoluorganizátorom celej série.Rozbehnutá tenisová sezóna bola kvôli koronavírusovej pandémii prerušená v priebehu marca a všetky oficiálne turnaje sú až do polovice júla zrušené. Hráčom tak zostáva len účasť na exhibičných podujatiach, ktoré by sa mali v máji konať aj v susednom Česku či vo Francúzsku.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Tenisové tipy (17.4.): Zdolá senzačný premožiteľ Nadala aj ďalšiu náročnú prekážku v podobe nórskeho antukára?

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba tradičný článok s tipmi, ktoré sa snažíme uviesť do vašej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 − nine =