Home Správy Thiem na Turnaji majstrov víťazne, o všetkom rozhodne posledný zápas

Thiem na Turnaji majstrov víťazne, o všetkom rozhodne posledný zápas

LONDÝN – Rakúšan Dominic Thiem, svetová štvorka, zdolal v skupine Petea Samprasa na Turnaji majstrov v Londýne Španiela Pabla Carreňa Bustu (10. v rebríčku ATP) 6:3, 3:6, 6:4.

V prvom sete držal španielsky náhradník s favoritom krok len do stavu 2:2. Potom ho prestalo poslúchať podanie a dostával sa pod tlak. Thiem sa presadil na príjme v 5. a 9. geme.

V druhom dejstve sa karta obrátila. Španiel stabilizoval svoju hru, čo nútilo svetovú štvorku k chybám. Odvrátil všetky 3 brejkbaly a po vzore svojho súpera udrel dvakrát na príjme. Najmä v závere koncertoval a bol čoraz aktívnejší.

Tretí set otvoril rodák z Gijónu nervóznejšie a stratil servis. Po vyrovnaní na 3:3 mohla byť psychologická výhoda na jeho strane, ale v koncovke ho Rakúšan pretlačil. Pripísal si brejk na 5:4, po zmene strán dôležitý triumf za výraznej pomoci prvého podania spečatil.

• Thiem nastrieľal 12 es
  • po svojom 1. servise vyhral 37 zo 41 výmen
  • Carreňo Busta premenil všetky 3 brejkbaly

Keďže popoludní zdolal Grigor Dimitrov z Bulharska belgického bojovníka Davida Goffina, postupová matematika je jednoduchá. Thiem a Goffin si to rozdajú v priamom súboji o 2. miesto v skupine. Bulharský tenista je istý víťaz.