Norbert Gombos
Norbert Gombos (Foto: TASR - Jaroslav Novák

Tenisové tipy (30.9.): Ďalší grandslamový triumf Gombosa?

BRATISLAVA – Aj dnes vám tradične prinášame trojicu tipov, v ktorých nechýba vystúpenie Norberta Gombosa v druhom kole prestížneho parížskeho grandslamu. Dokáže dnes vylepšiť svoje grandslamové maximum?


ATP Roland Garros – 2. kolo

Sebastian Korda – John Isner (30.9. – 11:00)

Hneď v prvom kvartete dnešných zápasov mužského pavúka sa odohrá zaujímavé americké derby, ktoré má jasného favorita. Je ním podstatne skúsenejší bombardér John Isner, ktorý je presne o 15 rokov starší ako mladý americký talent Sebastian Korda, syn československej legendy Petra. Kým Isner domáceho Benchetrita zvládol hladko v troch setoch, Korda s talianskym veteránom Seppim vyhral 3:1 a počas zápasu sa americký favorit nechal aj ošetrovať. Po parížskom debute a triumfe priznal, že proti Isnerovi nemá čo stratiť a môže len prekvapiť. Očakávam, že skúsenosti dnes zohrajú svoje a Isner po suverénnom prvom kole v tom druhom opäť naplní rolu favorita.

Tip: Isner víťaz zápasu

Kurz Niké: 1,50

Tip KO


ATP Roland Garros – 2. kolo

Norbert Gombos – Jurij Rodionov (30.9. – 12:30)

Pozornosť slovenského tenisového národa sa bude upierať do Paríža a to predovšetkým na druhé vystúpenie slovenského singlového zástupcu Norberta Gombosa. Ten po skvelom výkone v úvodnom kole a vyradení favorizovaného Čoriča je v tom druhom favoritom proti rakúskemu súperovi Rodionovovi. Nemecký rodák v prvom kole zohral s domácim Chardym viac ako štyri a polhodinovú bitvu, v ktorej dokonale ušiel hrobárovi z lopaty, keď Chardy za stavu 6:3, 6:4 a 5:4 podával na víťazstvo v zápase, ale šancu nevyužil a kruto pykal po famóznom obrate Rakúšana. Toho ale určite nevídaný obrat stál množstvo síl a ak slovenský zástupca predvedie strojovú hru z úvodného vystúpenia, na rakúskeho kvalifikanta by to určite malo stačiť. Gombos má viac síl a ja verím, že rolu favorita v druhom vystúpení naplní a vylepší svoje grandslamové maximum.

Tip: Gombos víťaz zápasu

Kurz Niké: 1,50

Tip OK


ATP Roland Garros – 2. kolo

Juan Ignacio Londero – Marco Cecchinato (30.9. – 14:00)

Posledným z trojlístka dnešných tipérskych odporúčaní z Paríža je súboj dvoch kvalitných antukárov – Argentínčana Londera a talianskeho favorita Cecchinata. Marco sa v roku 2018 senzačne prebojoval v Paríži až do semifinále, kde nestačil na Thiema a aj keď vlani senzačne skončil už v prvom kole na rakete Mahuta, v tejto sezóne je opäť v skvelej forme. Cecchinato po peknom predstavení v Ríme nestratil v náročnej trojkolovej parížskej kvalifikácii ani set a až nečakane hladko za necelé tri hodinky si na úvod hlavnej súťaže poradil s Austrálčanom De Minaurom. Naopak Londero zviedol päťsetový boj s krajanom Delbonisom, ktorého udolal až po takmer piatich hodinách. Víťazný tenisový maratón ukončil štvorzápasovú sériu prehier Londera, ktorý síce v tomto roku na domácej pôde Cecchinata zdolal, ale v predchádzajúcich troch vzájomných vystúpeniach na európskej antuke vždy Talianovi podľahol. V Paríži je favorit jasný a ja verím, že Cecchinato postúpi do ďalšieho kola.

Tip: Cecchinato víťaz zápasu

Kurz Niké: 1,31

Zdroj: ts, Niké

About Majo Malinovský

Check Also

Kateřina Siniaková

FOTO Česká semifinalistka Roland Garros prepašovala na turnaj najvernejšieho fanúšika: Zaslúži si najlepšie miesto

OSTRAVA – Už dnes úvodnými zápasmi hlavného turnaja štartuje u našich susedov prestížne halové podujatie. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

six + 6 =