Benoit Paire
Benoit Paire (Foto: TASR/AP - Dita Alangkara)

Tenisové tipy (29.10.): Akú motiváciu bude mať kontroverzný Francúz v dnešnom zápase?

BRATISLAVA- Aj dnešný deň prichádzame s tradičnými tipérskymi odporúčaniami. Naša pozornosť bude upriamovaná predovšetkým do Viedne, ale zanalyzovali sme aj zápas v Nur Sultane.


ATP Viedeň – osemfinále

Andrej Rublev – Jannik Sinner (29.10. o 16:00)

Výborný zápas medzi dvomi tenistami hrajúcimi v skvelej forme náš čaká už v osemfinále halového turnaja vo Viedni. Sinner hrá od Roland Garros kvalitný tenis. Prehra s neskorším víťazom Nadalom mu paradoxne pomohla. V Kolíne porazil Duckwortha, Herberta aj Simona a podľahol až víťazovi Zverevovi. Vo Viedni si splnil v prvom kole rolu favorita, keď Ruuda zdolal 2:0 na sety. Rublev je hráč, ktorý má jednu z najlepších foriem v tejto sezóne. Na French Open vypadol až v štvrťfinále proti Tsitsipasovi. Po presune do halového prostredia ovládol turnaj v domácom Petrohrade, kde však stratil set s Humbertom aj Šapovalovom. V mojich očiach nie je až takým výrazným favoritom, ako ho vidia stávkové kancelárie a myslím si, že aspoň set mladý Talian dnes vyhrá.

Tip: Sinner vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,62

Zrušené


ATP Viedeň – osemfinále

Stefanos Tsitsipas – Grigor Dimitrov (29.10. o 19:00)

Tsitsipas je ďalším tenistom, ktorý disponuje v aktuálnej sezóne výbornou formou. Bilancia 40-13 hovorí jasnou rečou. Po úspešnom Roland Garros si doprial oddych, keď mal menšie zdravotné problémy s bedrovými svalmi. V prvom kole aj v dôsledku tejto skutočnosti sa natrápil s Nemcom Struffom, ktorý bol viac rozohratý z halového prostredia, ale Tsitsipas dokázal zápas otočiť. Bulharský tenista Dimitrov má už druhú sezónu problém udržať si konzistentnosť výkonov dlhší časový interval. Po koronapauze má dve prehry s Fucsovicsom, ale prechodom na antuku zaznamenal dobré výsledky. Porazil Sinnera, Nišioku či Magera. Jeho minulotýždňový výkon proti Andújarovi ma nepresvedčil, následne mu v ďalšom kole nenastúpil na zápas Raonič. V štvrťfinále vypadol proti De Minaurovi. V prvom kole vo Viedni porazil Chačanova, ale kvalitnejších tenistov má dlhodobo problém porážať a myslím, že jednoznačná výhra Tsitsipasa z Roland Garros sa bude opakovať.

Tip: Víťaz zápasu Tsitsipas

Kurz Niké: 1,45

Tip KOATP Nur Sultan – osemfinále

Benoît Paire – Michail Kukuškin (29.10. o 13:00)

Francúz Paire je po koronapauze mimo formu a navyše si prešiel aj nákazou koronavírusu. Zo šiestich zápasov zvládol vyhrať len jeden proti Kwonovi na Roland Garros, ktorý je však na antuke polovičným hráčom. Následne prehral v štyroch setoch s Coriom. Pred dvomi týždňami odohral prvý zápas v hale proti Novakovi, ktorý prehral v dvoch setoch a po zápase napísal na sociálnej sieti, že nemalo zmysel sa zdržovať na turnaji a chce ísť rýchlo domov. Tento týždeň si opäť zvolil slabšie obsadený turnaj v Kazachstane miesto toho, aby sa išiel pobiť so svetovou špičkou o body vo Viedni. Tento zápas smrdí opätovne jeho slabším nasadením a motiváciou. Kukuškin je už pomaly za tenisovým zenitom, ale stále dokáže hrať kvalitný tenis, o čom sa presvedčil aj Delbonis, ktorý v prvom kole viedol 1:0 na sety, ale Kukuškin následne predviedol jednoznačný obrat a ukázal, že v domácom prostredí bude mať motiváciu. Paire nie je v dobrej hernej ani psychickej fazóne a mojím favoritom je dnes skúsený Kukuškin.

Tip: Víťaz zápasu Kukuškin

Kurz Niké: 1,42

Tip OK

Zdroj: Niké, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Roger Federer

Federer bol obvinený z ovplyvňovania rebríčku: Protekcia, tvrdí Hordorff

BERLÍN – Viceprezident Nemeckej tenisovej federácie Dirk Hordorff v podcaste s názvom „Quiet, please“ obvinil …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

10 − seven =