David Goffin
David Goffin (Foto: TASR/AP - Frank Franklin II

Tenisové tipy (24.2.): Trápiaci sa Goffin to proti výborne hrajúcemu Francúzovi nebude mať ľahké

BRATISLAVA – Aj dnešný deň sme si pre vás pripravili naše tradičné tipérske odporúčania, kde upriamujeme pozornosť do argentínskej Córdoby a do francúzskeho Montpellier.


ATP Córdoba – osemfinále

Federico Coria – Francisco Cerundolo (24.2. o 20:00)

V osemfinálovom zápase v argentínskej Córdobe nás čaká súboj dvoch ortodoxných antukárov a zároveň krajanov. Cerundolo zaznamenal v minulom roku obrovský progres, keď sezónu zakončil s bilanciou 36-11. Ovládol tri antukové turnaja challengerovej úrovne a na formu z minulého roka dokázal nadviazať aj v aktuálnej sezóne. V Concepción dokráčal až do finále, kde nestačil na bývalú juniorskú jednotku Baeza a úspešný vstup zaznamenal aj tu v Córdobe, kde porazil v troch setoch Magera. Coria nepredvádza presvedčivé výkony a už v minulej sezóne to bolo z jeho strany trápenie. Prehry s Gimenom Valerom, Rocom Batallom boli rozhodne nečakané. Včera však predviedol na domácej pôde kvalitný výkon, keď v dvoch setoch zdolal Nemca Köpfera. Cerundolo je právom favoritom, ale súboj dvoch krajanov bude podľa môjho názoru vyrovnaný, a preto volím tip na vyšší počet gemov v zápase.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 21,5

Kurz Niké: 1,74


ATP Córdoba – osemfinále

Marcelo Tomas Barrios Vera – Jozef Kovalík (24.2. o 18:30)

Zaujímavý súboj v osemfinále argentínskeho turnaja so slovenskou účasťou. Barrios Vera úspešne prešiel kvalifikáciou, keď zdolal Alvareza, Vellotiho a Uga Carabelliho. Pred týmto turnajom vypadol v Concepción s Coriom a úvod sezóny nemal ideálny. Dvakrát prehral v tureckej Antalyi a na začiatku roka aj v Delray Beach. Barrios si dokáže pomáhať agresívnym servisom, ale v medzihre je to pri jeho 191 centimetroch náročnejšie. Kovalík nie je dvakrát spoľahlivým tenistom, ale výhra v prvom kole nad Galánom by ho mohla nakopnúť a určite bude cítiť šancu na postup do štvrťfinále. Kvalitatívne by mal byť o triedu lepším hráčom ako jeho dnešný súper a ja tu skúsim slovenského tenistu zahrať v handicape.

Tip: Kovalík handicap -2,5

Kurz Niké: 1,76

Tip OKATP Montpellier – osemfinále

Benjamin Bonzi – David Goffin (24.2. o 19:00)

Po dvoch antukových zápasoch sa pozrieme na halový turnaj vo francúzskom Montpellieri. Goffin sa od minuloročného US Open trápi, bol nakazený koronavírusom a do konca roka prehral všetky štyri zápasy. Predovšetkým prehra s Gironom a našim Gombosom patrí do kategórie prekvapivých. Úvod sezóny začal lepšie, v Antalyi zdolal Herberta, Kuhna a Travagliu, ale to sú všetko hráči, ktorí mu len ťažko mohli ublížiť. Následne prišli opäť dve prekvapivé prehry s Alcarazom a Popyrinom a Belgičan sa jednoducho trápi. Naopak jeho súper je v životnej forme a bilancia 15-5 je toho jasným dôkazom. Bonzi bol vo finále v Istanbule, v semifinále v Quimperi, ovládol challenger v Potchefstroome a v prvom kole pomerne hladko zdolal Pouilleho. Francúz disponuje výborným podaním a agresívnou medzihrou, toto bude náročný zápas pre Goffina a ja tu skúsim prekvapko.

Tip: Víťaz zápasu Bonzi

Kurz Niké: 2,45

Zdroj: ts, Niké

About Roderik Pastier

Check Also

Tenisové tipy (17.4.): Zdolá senzačný premožiteľ Nadala aj ďalšiu náročnú prekážku v podobe nórskeho antukára?

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba tradičný článok s tipmi, ktoré sa snažíme uviesť do vašej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three + ten =