Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (2.2.): Trojlístok zaujímavých duelov z Melbourne

Tenisové tipy (2.2.): Trojlístok zaujímavých duelov z Melbourne

Nick Kyrgios

BRATISLAVA – Dnes sme si vybrali trojicu nočných duelov z Austrálie, ktorú by sme chceli uviesť do vašej pozornosti.

Great Ocean Road Open – 1. kolo

Carlos Alcaraz Garfía – Attila Balázs (2.2. o 2:00)

Prvým zaujímavým súbojom z austrálskeho Melbourne bude súboj favorizovaného španielskeho talentu Alcaraza s maďarským outsiderom Balazsom. Aj keď je maďarský hráč v rebríčku ATP ešte o 52 miest vyššie ako Španiel, ambície španielskeho talentu sú vysoké a je otázkou času, kedy sa prederie do elitnej stovky. Favoritom je v Melbourne hlavne preto, že Balazs je vyslovene hráčom pre antuku, na iných povrchoch sa mu nedarí a odohral tam len minimum zápasov. Alcaraz je síce typickým Španielom, ktorý najviac duelov odohral na antuke, ale na harde vlani vyhral všetkých desaŤ zápasov a v tejto sezóne má tiež na tvrdom povrchu bilanciu tri výhry nula prehier, takže dohromady 13:0. Set v kvalifikácii na Australian Open v Dauhe stratil len v prvom kole s Horanským, inak trojkolovú kvalifikáciu zvládol bez straty ďalšieho setu a potvrdil svoje kvality na rýchlom povrchu. Pre maďarského antukára pôjde navyše o vstup do aktuálnej sezóny a ja očakávam, že proti silnému súperovi v ňom nezíska ani set.

Tip: Balazs nevyhrá ani set

Kurz Niké: 1,82

zrušené, skreč Balazs

Murray River Open – 1. kolo

Viktor Troicki – Emil Ruusuvuori (2.2. o 7:30)

Ďalší zaujímavý súboj je z Murray River Open, v ktorom na seba narazia Srb Viktor Troicki a talentovaný Ruusuvuori. Mladého Fína bookmakeri jasne favorizujú, ale vstup do novej sezóny mal dosť rozpačitý. Po triumfe s Veselým (6:3, 7:6) nestačil v Antalyi prekvapivo na Travagliu (6:7, 3:6) a proti skúsenému súperovi to môže mať náročné. Troicki už síce nie je to čo býval, ale stále disponuje solídnym podaním a keď sa mu darí, vie potrápiť aj veľmi silných súperov. Svoje kvality už potvrdil aj v trojkolovej kvalifikácii na Australian Open, keď v troch zápasoch stratil len úvodný set s Rodionovom a Blancha aj Stebeho zvládol hladko v dvoch setoch. Očakávam vyrovnaný zápas a kurzy na Fína sa mi zdajú až prehnane nízke, minimálne nejaký ten tajbrejk Troicki uhrá a pokojne môže získať aj set.

Tip: Troicki vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,88

Tip KO

Alexandre Muller – Nick Kyrgios (2.2. o 5:30)

Jednoznačne najviac sa domáci fanúšikovia v Melbourne tešia na vystúpenie svojho obľúbenca a veľkého šoumena Kyrgiosa, ktorý do sezóny vstúpi na podujatí Murray River Open. Aj keď od veľkého austrálskeho talentu človek nikdy nevie čo čakať, na domácej pôde sa očakáva tá najlepšia verzia búrliváka Nicka. Aktuálna svetová 47. sa na kurty vráti po takmer roku a je otázne ako pripravený Kyrgios bude, v každom prípade Francúz Muller, ktorého doménou je skôr antuka, by nemal byť vážnejšou prekážkou. Síce v kvalifikácii na Australian Open Muller sfúkol Gaia aj Polanskeho, ale vo finále uhral s Karatsevom len tri hry. Očakávam hladkú záležitosť a veľkolepý návrat Kyrgiosa s hladkým triumfom.

Tip: menej ako 21,5 gemu v zápase