Paolo Lorenzi
Paolo Lorenzi (Foto: TASR/AP - Peter Schneider)

Tenisové tipy (18.1.): Ako dopadne dnešný generačný súboj v tureckom Istanbule?

BRATISLAVA – Po krátkej prestávke zapríčinenej pauzou na okruhu, sa dnes vraciame k našim tradičným tipérskym odporúčaniam.


Challenger Istanbul – 1.kolo

Go Soeda – Alejandro Tabilo (18.1. o 12:00)

V prvom kole istanbulského challengru sa stretnú dvaja hráči preferujúci rozdielny typ povrchu. Kým Tabilo odohral väčšinu svojich zápasov na antuke, Japonec Soeda je ortodoxným „hardárom“. V Turecku sa hrá v halovom prostredí a tento podklad by mohol vyhovovať viac bývalému 47. hráčovi sveta. Soeda odohral minulú sezónu len 15 zápasov a s výsledkami nemôže byť spokojný. Minulý týždeň štartoval aj v kvalifikácii na Australian Open, ale v troch setoch podľahol Cressymu. V porovnaní s Tabilom však predviedol lepší výkon, čilský tenista uhral len jediný gem proti Dellienovi. Ak by mal byť odrazovým mostíkom tohto tipu výkon oboch hráčov z Kataru, tak pre mňa je v dnešnom zápase favoritom japonský tenista.

Tip: Víťaz zápasu Soeda

Kurz Niké: 1,88

Tip OK


Challenger Istanbul – 1.kolo

Lorenzo Musetti – Danilo Petrovič (18.1. o 13:30)

Taliansky tenista Lorenzo Musetti patrí medzi veľké talenty svetového tenisu, ale v poslednej dobe to nie je z jeho strany presvedčivé. V novembri prehral dvakrát prekvapivo s Marcorom a ani úvod sezóny mu nevyšiel, keď podľahol v kvalifikácii Van De Zandschulpovi. Talian je predovšetkým kvalitným antukárom, ale v hale ma zatiaľ svojimi výkonmi nepresvedčil. Prezentuje sa kvalitným jednoručným bekhendom, ale servis má veľmi nevyrovnaný. Jeho súperom bude Srb Petrovič, ktorý nepatrí až k natoľko známym tenistom, ale dlhodobo sa udržuje v druhej stovke svetového rebríčku a v hale má bilanciu 50-46. Minulý rok zdolal v halovom prostredí aj skúseného Gabašviliho či Lestienna a podľa môjho názoru nebude ani v dnešnom zápase bez šance. Netrúfam si povedať, či môže Musettiho poraziť, ale na zisk aspoň jedného setu mu verím.

Tip: Petrovič vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,73

Tip KOChallenger Istanbul – 1.kolo

Ergi Kirkin – Paolo Lorenzi (18.1. o 11:00)

Aj posledný zápas bude z rovnakého turnaja, kde sa stretne domáci talent Kirkin s matadorom Lorenzim a čaká nás takpovediac generačný súboj. Medzi tenistami je rozdiel až 18-tich rokov a Talian Lorenzi je už pomaly na sklonku kariéry. Týmito konštatáciami rozhodne nechceme degradovať tohto hráča, pretože aj v 39-rokoch má stále skvelú fyzičku a dokáže v zápasoch častokrát pôsobiť ako „stena“. Lorenzi odohral počas svojej kariéry najviac zápasov na antuke, ale dokáže zahrať aj na tvrdom povrchu. V halovom prostredí to má 60-66 a pre tureckého hráča sa dnes naskytá jedinečná šanca poraziť bývalého 33. hráča sveta. Kirkin je bývalý 20. junior sveta a svoju kvalitu rozhodne má, aj keď sa mu zatiaľ prechod medzi seniorov natoľko nepodaril. Tureckí hráči sa dokážu v domácich podmienkach vybičovať k skvelým výkonom a ak dnes pôjde Kirkinovi servis, tak Taliana môže zdolať. Ja mu dôverujem, a preto odporúčam tip na víťazstvo mladého tureckého hráča.

Tip: Víťaz zápasu Kirkin

Kurz Niké: 2,01

Tip OK

Zdroj: ts, Niké

About Roderik Pastier

Check Also

Srdjan Djokovič, Dijana Djokovičová

Otec Djokoviča sa opäť pustil do Federera s Nadalom: Nikdy nebudete ako Novak, priznáva

BELEHRAD – V nedávnom rozhovore pre lokálne srbské média si opäť nekládol servítku pred ústa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × five =